Architektura
ARCHITEKTURA

Złota 44 sprzedana „za drobne”. Drapacz chmur w Warszawie ma nowego właściciela

  • Komentarze

LIPIEC – Złota 44 w Warszawie – budowa powoli dobiegała końca

LIPIEC – Złota 44 w Warszawie – budowa powoli dobiegała końca

W lipcu informowaliśmy was o dobiegającej końca budowie wieżowca Złota 44 w Warszawie. Projekt autorstwa Daniela Libeskinda jest już oficjalnie najwyższym zrealizowanym wieżowcem mieszkalnym w Europie. Z każdego z mieszkań rozciąga się zapierający dech w piersiach widok. Za architekturę wnętrz Złotej 44 zarówno apartamentów jak i przestrzeni wspólnych odpowiedzialny jest Jonathan Clarke z pracowni Woods Bagot z siedzibą w Londynie

ZOBACZ WIĘCEJ

Fot: materiały prasowe

Złota 44 – bryła zaprojektowana przez starchitekta Daniela Libeskinda została sprzedana. Choć koszt budowy drapacza chmur nie jest oficjalnie znany, stratę inwestora szacuje się na prawie pół miliarda złotych

Apartamentowiec w centrum Warszawy ma pecha...

Koszt budowy „Żagla” zaprojektowanego przez Daniela Libeskinda to prawdopodobnie około 700 milionów złotych. Nowy inwestor, amerykański fundusz Amstar, musiał wyłożyć na zakup 260 milionów.
Mniejszościowy udział w inwestycji ma też polska firma BBI Development, znane z budowy Centrum Praskiego Koneser na terenie zabytkowej fabryki wódek w Warszawie.
Luksusowy apartamentowiec w centrum Warszawy nie okazał się dotąd, wbrew nadzieją inwestora, kopalnią złota. Kryzys finansowy, brak zainteresowania bardzo kosztownymi apartamentami (80 proc mieszkań nie zostało dotąd sprzedanych), wreszcie różnice między wizualizacjami a wybudowanym apartamentowcem doprowadziły do fiaska projektu.

Dzięki nowemu inwestorowi warszawski drapacz chmur zostanie ukończony – według zapowiedzi przedstawionych 28 sierpnia 2014, pierwsi mieszkańcy mają się wprowadzić do budynku najdale za dwa lata. Prace rozpocząć się mają na nowo w pierwszym kwartale 2015 roku. Inwestor zapowiada zachowanie planowanego standardu, udostępnienie mieszkańcom basenu i strefy fitness. Za kilka miesięcy okaże się, czy nowe mieszkania będą miały nową architekturę wnętrz. Apartamentowiec nie zmieni też funkcji, nie powstaną w nim np. biura, co przepowiadano jeszcze niedawno.


do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.