archirama.pl

Złota 44 sprzedana „za drobne”. Drapacz chmur w Warszawie ma nowego właściciela

Złota 44 – bryła zaprojektowana przez starchitekta Daniela Libeskinda została sprzedana. Choć koszt budowy drapacza chmur nie jest oficjalnie znany, stratę inwestora szacuje się na prawie pół miliarda złotych

LIPIEC – Złota 44 w Warszawie – budowa powoli dobiegała końca

LIPIEC – Złota 44 w Warszawie – budowa powoli dobiegała końca

W lipcu informowaliśmy was o dobiegającej końca budowie wieżowca Złota 44 w Warszawie. Projekt autorstwa Daniela Libeskinda jest już oficjalnie najwyższym zrealizowanym wieżowcem mieszkalnym w Europie. Z każdego z mieszkań rozciąga się zapierający dech w piersiach widok. Za architekturę wnętrz Złotej 44 zarówno apartamentów jak i przestrzeni wspólnych odpowiedzialny jest Jonathan Clarke z pracowni Woods Bagot z siedzibą w Londynie

ZOBACZ WIĘCEJ

Fot: materiały prasowe

Apartamentowiec w centrum Warszawy ma pecha...

Koszt budowy „Żagla” zaprojektowanego przez Daniela Libeskinda to prawdopodobnie około 700 milionów złotych. Nowy inwestor, amerykański fundusz Amstar, musiał wyłożyć na zakup 260 milionów.
Mniejszościowy udział w inwestycji ma też polska firma BBI Development, znane z budowy Centrum Praskiego Koneser na terenie zabytkowej fabryki wódek w Warszawie.
Luksusowy apartamentowiec w centrum Warszawy nie okazał się dotąd, wbrew nadzieją inwestora, kopalnią złota. Kryzys finansowy, brak zainteresowania bardzo kosztownymi apartamentami (80 proc mieszkań nie zostało dotąd sprzedanych), wreszcie różnice między wizualizacjami a wybudowanym apartamentowcem doprowadziły do fiaska projektu.

Dzięki nowemu inwestorowi warszawski drapacz chmur zostanie ukończony – według zapowiedzi przedstawionych 28 sierpnia 2014, pierwsi mieszkańcy mają się wprowadzić do budynku najdale za dwa lata. Prace rozpocząć się mają na nowo w pierwszym kwartale 2015 roku. Inwestor zapowiada zachowanie planowanego standardu, udostępnienie mieszkańcom basenu i strefy fitness. Za kilka miesięcy okaże się, czy nowe mieszkania będą miały nową architekturę wnętrz. Apartamentowiec nie zmieni też funkcji, nie powstaną w nim np. biura, co przepowiadano jeszcze niedawno.


Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 28.08.2014 12:56

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!