Architektura
ARCHITEKTURA
Architektura według JEMS Architekci – Jeden Pixel już stoi

Zobaczcie nowy kompleks biurowy w Poznaniu

 • Komentarze

Architektura według JEMS Architekci – Jeden Pixel już stoi
Fot: materiały prasowe
 • architektura-bryla-biurowce-architekci/architektura-bryla-biurowce-architekci_ 6.jpg
 • architektura-bryla-biurowce-architekci/architektura-bryla-biurowce-architekci_2.jpg
 • architektura-bryla-biurowce-architekci/architektura-bryla-biurowce-architekci_3.jpg
 • architektura-bryla-biurowce-architekci/architektura-bryla-biurowce-architekci_4.jpg
 • architektura-bryla-biurowce-architekci/architektura-bryla-biurowce-architekci_5.jpg
 • architektura-bryla-biurowce-architekci/architektura-bryla-biurowce-architekci_7.jpg
 • architektura-bryla-biurowce-architekci/architektura-bryla-biurowce-architekci_9.jpg

Architektura w Poznaniu zyskała nowy kompleks biurowy, zaprojektowany przez architektów w pracowni JEMS Architekci. Jedną z brył oddaną już do użytku zajęło Allegro. Zobaczcie jak wygląda bryła nowej siedzib portalu aukcyjnego

Architektura pięciu brył biurowców wchodzących w skład klastra przy ulicy Grunwaldzkiej w Poznaniu to projekt architektów z pracowni JEMS Architekci. Jeden z nich, oddany już do użytku, zajmuje siedziba największego w Polsce serwisu aukcyjnego Allegro. Cały kompleks, którego inwestorem jest firma 2Build stanie na działce o powierzchni 2,5 ha i będzie dysponował 50 tys. mkw powierzchni pod wynajem. 

Architektura – nowoczesna ekologiczna bryła

Architektura Pixela to jedna z najnowocześniejszych i ekologicznych brył biurowych w Poznaniu. Wybudowany jest z zachowaniem standardów ekologicznych. Oznacza to, że bryła zyskała energooszczędne systemy i urządzenia. Wnętrza zaś wykończono naturalnymi materiałami bądź uzyskanymi z recyklingu.

Architektura bryły – zielony dach spełnia funkcję retencyjną

Dach bryły wyłożony jest substratem o grubości od 15 do 25 cm, na którym rosną gatunki bylin. Dzięki temu dach spełnia funkcje retencyjną (zatrzymuje od 50 do 70 procent opadów, termoizolacyjną, a także izolacji akustycznej.

Architektura terenu - bryły połączone zielonym dziedzińcem 

Architektura pięciu brył biurowych wchodzących w skład inwestycji będzie połączona dziedzińcem. Wypełniony zielenią skwer będzie miejscem odpoczynku dla pracowników. Ta przestrzeń zostanie wyłączona z ruchu samochodowego ale można będzie się po nim poruszać rowerami. 

Architektura – bryła przyjazna rowerzystom

W drewnianych wiatach obok Pixela  znajduje się parking na 150 rowerów. Pracownicy po przejażdżce jednośladem mogą wziąć prysznic, przebrać się i mokre ubranie zostawić w suszarni, a suche w szatni.

przeczytaj rowniez
 • Szkoła marzeń? Gimnazjum w Zurychu
  Szkoła marzeń? Gimnazjum w Zurychu

  Nowoczesna szkoła. Jak powinna wyglądać szkoła idealna? Zaprojektowany przez Christiana Kereza budynek gimnazjum w zuryskiej dzielnicy Leutschenbach, dzięki zastosowaniu stalowych kratownic i całkowicie przeszklonych fasad, wydaje się unosić w powietrzu. Czy tak wygląda szkoła maprzeń? więcej

 • PROJEKT ZAHY HADID: Na granicy możliwości Centrum Nauki phaeno
  PROJEKT ZAHY HADID: Na granicy możliwości Centrum Nauki phaeno

  Centrum Nauki phaeno w Wolfsburgu, realizacja pracowni Zahy Hadid, odbiega od wszelkich konwencji kształtowania formy i dyspozycji funkcjonalnej budynku. Phaeno odrywa się od ziemi. Jego miękka, opływowa bryła, o wielkopowierzchniowych pochyłych ścianach, stojąc na dziesięciu żelbetowych „nogach”, pozwala przestrzeni miasta swobodnie przelewać się pod spodem i wokół budynku. Wielka żelbetowo-stalowa skorupa mieszcząca powierzchnię ekspozycyjną zamyka w sobie jednoprzestrzenne wnętrze urozmaicone zmiennym przebiegiem sufitu, podłóg i ścian, które tworzą wrażenie zagadkowego, niemalże księżycowego krajobrazu. Realizacja tych wizji nie byłaby możliwa bez nowoczesnych technologii budowlanych – a szczególnie bez betonu samozagęszczającego i jego specyficznych właściwości – ani bez ścisłej współpracy inżynierów i architektów. więcej

 • ŻYCIE W ARCHITEKTURZE 2004
  ŻYCIE W ARCHITEKTURZE 2004

  Piąta edycja, organizowanego przez miesięcznik "Architektura Murator", konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE więcej

 • ŻYCIE W ARCHITEKTURZE 2006
  ŻYCIE W ARCHITEKTURZE 2006

  Szósta edycja konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE, organizowanego od 1995 roku więcej

Autor: Filip Pabjas
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 29.01.2013 15:07
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.