Architektura
ARCHITEKTURA

Zrównoważony rozwój i budownictwo w Polsce

  • Komentarze

Konferencja budowlana Murator

Konferencja budowlana Murator. Jakość budynku - energia - klimat

Fot: Redakcja Muratorplus.pl

Murator zaprasza na konferencję budowlaną „Jakość budynku – energia – klimat – komfort”

Na początku listopada 2015 w Warszawie odbędzie się konferencja „Jakość budynku – energia – klimat – komfort”. Spotkanie ma być okazją do wymiany doświadczeń w zakresie jakości współczesnej architektury w Polsce.  

Dwudniowa konferencja podzielona została na bloki tematyczne, poświęcone kolejno oszczędności energii, dotacjom, klimatowi wewnętrznemu, eksploatacji.  
Przedstawiają one najlepsze praktyki projektowania i wykonawstwa budynków o różnych funkcjach. Prezentacje poświęcone są przede wszystkim kwestiom oszczędności energii, klimatu wewnętrznego oraz warunków eksploatacji, uwzględnione zostaną również nowe przepisy, które obowiązywać będą od 2021 roku.
W programie między innymi prezentacje:
– Nakłady finansowe i korzyści wynikające z budowy różnych budynków  energooszczędnych, dr Arkadiusz Węglarz, doradca zarządu ds. gospodarki niskoemisyjnej Krajowej Agencji Poszanowania Energii
– Osiedle Nowe Żerniki we Wrocławiu, Zbigniew Maćków, MAĆKÓW PRACOWNIA PROJEKTOWA
– Programy dofinansowania na budownictwo energooszczędne, zrównoważone i termomodernizację. Przegląd możliwości – programy Ryś, Lemur, Prosument
– Eksploatacja budynków energooszczędnych, praktyczne wskazówki dla inwestorów i użytkowników, Ian Booth, Buro Happold
– Nowa jakość budynków w Polsce. Przegląd najważniejszych obiektów architektonicznych zrealizowanych po 2000 roku; Ewa Porębska, redaktor naczelna miesięcznika „Architektura-murator”

Oprócz wykładów przewidziane są także panele dyskusyjne, Domy aktywne w teorii i praktyce oraz Wyzwania podczas budowy obiektów energooszczędnych.

Do udziału w wydarzeniu zaproszeni są inwestorzy, projektanci, wykonawcy i zarządcy budynków.

Jakość budynku – energia – klimat – komfort
4, 5 listopada 2015
ul. Senatorska 13/15, Warszawa

Szczegółowe informacje na stronie konferencji >>

przeczytaj rowniez
Autor: KZ
Zdjęcia: Redakcja Muratorplus.pl
Data publikacji: 15.10.2015 14:42
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.