archirama.pl

ŻYCIE W ARCHITEKTURZE Głosuj na najlepszą realizację i wygraj nagrody

W ramach Konkursu Życie w Architekturze, rusza internetowy plebiscyt na Ulubieńca Polski. Internauci mogą głosować na jednego ze 120 finalistów konkursu. Wystarczy wejść na stronę www.zyciewarchitekturze.pl - wybierz najlepszy architektoniczny obiekt i zdobądź cenne nagrody.

PGE Arena

Rusza internetowy plebiscyt na Ulubieńca Polski – wejdź na stronę www.zyciewarchitekturz.pl, wybierz najlepszy architektoniczny obiekt i zdobądź cenne nagrody

Fot: materiały prasowe

O tytuł architektonicznego Ulubieńca Polski walczyć będzie 120 realizacji wybranych spośród 1064 zgłoszeń nadesłanych na konkurs, w tym 45 projektów z województwa mazowieckiego, 16 obiektów z małopolskiego, 15 ze śląskiego, 12 z dolnośląskiego, 8 z lubelskiego, po 6 z wielkopolskiego i opolskiego, 3 z województwa pomorskiego, po 2 z łódzkiego, zachodniopomorskiego i podlaskiego oraz po jednym z województwa kujawsko-pomorskiego i podkarpackiego.

Wejdź na stronę i zagłosuj

Aby wziąć udział w głosowaniu, wystarczy wejść na stronę konkursu www.zyciewarchitekturze.pl i kliknąć w miniaturę wybranego obiektu. Ulubione budynki można odnaleźć według konkursowych kategorii, po nazwach pracowni architektonicznych, które je zaprojektowały oraz po województwach, na terenie których się znajdują. Redakcja miesięcznika „Architektura-murator” zaprasza też internautów do zamieszczania krótkich uzasadnień dokonanego wyboru. Autorzy najciekawszych komentarzy otrzymają albumy o architekturze i sztuce, a troje z nich zaproszenia na uroczystą galę rozdania nagród.

Rekordowa VII edycja

W VII edycji konkursu Życie w Architekturze (lata 2000-2012) wpłynęła rekordowa liczba 1075 zgłoszeń. Wśród nadesłanych projektów znalazło się 557 gmachów użyteczności publicznej, 213 budynków wielorodzinnych, 211 domów jednorodzinnych i 94 przestrzenie publiczne. W sumie to o ponad 30 procent obiektów więcej niż podczas poprzedniej edycji ogólnopolskiej, obejmującej lata 1989-1999 i aż o 50 procent więcej niż w tegorocznej edycji prestiżowego Word Architecture Festival, gdzie własne projekty zgłaszać mogą architekci z całego świata.

W pierwszym etapie profesjonalne jury wyłoniło 120 finalistów – realizacji, na które od 29 października internauci mogą głosować w specjalnym plebiscycie na Ulubieńca Polski. W drugim etapie spośród 120 projektów jury wybierze 12, które nominowane będą do nagród głównych. Autorzy tych wyróżnionych obiektów zaprezentują je podczas otwartej dla publicznością prezentacji, która odbędzie się 13 listopada w warszawskiej galerii Zachęta. Ostatecznych zwycięzców, w tym laureata Grand Prix dla Najlepszego Obiektu Architektury XXI wieku w Polsce, nagrody przyznanej przez prezydenta Bronisława Komorowskiego, poznamy podczas finałowej gali 5 grudnia 2012 roku.

Konkurs Życie w Architekturze organizuje miesięcznik „Architektura-murator”. Partnerami VII edycji Konkursu są Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej i Zarząd Główny Stowarzyszenia Architektów Polskich.

Po zakończeniu konkursu redakcja miesięcznika „Architektura-murator” zamieści wszystkie 1075 nadesłanych projektów na specjalnej podstronie internetowej, co pozwoli stworzyć pierwszą w naszym kraju przekrojową prezentację polskiej architektury początku XXI wieku.

Autor: mjc
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 29.10.2012 09:42

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!