Architektura
ARCHITEKTURA

Życie w architekturze. Konkurs architektoniczny miesięcznika „Architektura-murator”

  • Komentarze

Konkurs architektoniczny ŻYCIE W ARCHITEKTURZE - VIII edycja

Miesięcznik "Architektura-murator" ogłosił VIII edycję konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE

Fot: Architektura-murator

Najlepsze bryły, architektura wnętrz i przestrzeń publiczna – rozpoczęła się VIII edycja konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE

Życie we współczesnej architekturze

Rozpoczęła się VIII edycja organizowanego przez „Architekturę-murator” konkursu architektonicznego na najlepsze budynki i przestrzenie publiczne. Tym razem do konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE można zgłaszać obiekty z lat 2013 – 2014.
Podobnie jak w poprzednich latach kategorie konkursowe to: użyteczność publiczna, budynek wielorodzinny, dom jednorodzinny, przestrzeń publiczna. Nowością jest natomiast piąta kategoria konkursowa - wnętrze użyteczności publicznej. Po raz pierwszy w 20-letniej historii konkursu jury oceniać będzie także architekturę wnętrz.

Na uwagę zasługują też nowe wnętrza użyteczności publicznej, w tym spektakularne sale koncertowe i ekspozycyjne oraz coraz bardziej funkcjonalne i przyjazne użytkownikom przestrzenie biurowe, które przecież także są tłem dla naszego codziennego życia, dlatego postanowiliśmy w tej edycji wprowadzić nową konkursową kategorię i wyłonić najlepsze realizacje wnętrzarskie – podkreśla Ewa P. Porębska, redaktor naczelna miesięcznika „Architektura-murator”

Grand Prix dla Najlepszego Obiektu Architektury w Polsce przyzna Prezydent RP Bronisław Komorowski, który objął patronat nad konkursem. Ponadto dodatkowe wyróżnienia, podobnie jak w poprzednich edycjach, przyznają Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Minister Sportu i Turystyki. Ulubieńca Polski wybierać zaś będą bezpośrednio internauci. Plebiscyt na Ulubieńca prowadzony będzie na stronie konkursowej www.zyciewarchitekturze.pl.

Konkurs architektoniczny – terminy i nagrody

9 grudnia 2014 – ogłoszenie VIII edycji konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE i uruchomienie strony www.zyciewarchitekturze.pl
19 lutego 2015 – ostatni dzień przyjmowania zgłoszeń do konkursu
26 lutego 2015 – pierwsze obrady jury, wybór 10 obiektów w każdej z pięciu konkursowych kategorii
4 marca 2015 – ostatni dzień przyjmowania dodatkowych materiałów na temat realizacji zakwalifikowanych do II etapu
5 marca 2015 – drugie obrady jury, wybór 15 finalistów (po 3 obiekty w każdej z pięciu konkursowych kategorii)
18 marca 2015 – prezentacja autorów 9 finałowych realizacji przed jury w warszawskiej galerii Zachęta (po trzy z każdej kategorii: budynek użyteczności publicznej, budynek wielorodzinny, przestrzeń publiczna), otwarta dla publiczności i mediów; początek 17.30
19 marca 2015 – prezentacja autorów 6 finałowych realizacji przed jury w warszawskiej galerii Zachęta (po trzy z każdej kategorii: budynek jednorodzinny, wnętrze użyteczności publicznej), otwarta dla publiczności i mediów; początek 17.30
18 marca – 2 kwietnia 2015 – plebiscyt na Ulubieńca Polski na stronie www.zyciewarchitekturze.pl
20 kwietnia 2015 – rozstrzygnięcie konkursu i finałowa gala wręczenia nagród

Po raz pierwszy konkurs ŻYCIE W ARCHITEKTURZE odbył się w 1995 roku, niedługo po ukazaniu się pierwszych numerów miesięcznika „Architektura-murator”. W siedmiu dotychczasowych edycjach (2 ogólnopolskie, pięć warszawskich) uczestniczyły 2764 obiekty współczesnej architektury. Wśród laureatów konkursu architektonicznego są między innymi HS99, JEMS Architekci, APA Kuryłowicz & Associates i Maćków Pracownia Projektowa.

Więcej informacji: www.zyciewarchitekturze.pl >>Miesięcznik "Architektura-murator" ogłosił VIII edycję konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.