Architektura
ARCHITEKTURA

ŻYCIE W ARCHITEKTURZE – ostatnie dni przyjmowania zgłoszeń

  • Komentarze

 ŻYCIE W ARCHITEKTURZE - mija termin przyjmowania zgłoszeń w konkursie architektonicznym

 ŻYCIE W ARCHITEKTURZE, 2015

Fot: Architektura-murator

Już 14 lutego 2015 mija termin przyjmowania zgłoszeń w konkursie architektonicznym ŻYCIE W ARCHITEKTURZE. Najlepsze bryły, architektura wnętrz i przestrzenie publiczne rywalizują o Grand Prix dla Najlepszego Obiektu Architektury w Polsce

ŻYCIE W ARCHITEKTURZE

W tegorocznej, ósmej już edycji konkursu realizacje można zgłaszać w pięciu kategoriach: obiekty użyteczności publicznej, budynki wielorodzinne, domy jednorodzinne, przestrzeń publiczna. Piąta kategoria jest nowością w historii konkursu – po raz pierwszy oceniana będzie architektura wnętrz budynków użyteczności publicznej.
W konkursie biorą udział obiektu zrealizowane w Polsce w latach 2013 – 2014. Grand Prix dla Najlepszego Obiektu Architektury w Polsce przyzna Prezydent RP Bronisław Komorowski.
Budynki mogą być zgłaszane przez autorów za pośrednictwem strony www.zyciewarchitekturze.pl.

Jurorami tegorocznej edycji konkursu architektonicznego są Magdalena Staniszkis, adiunkt w Pracowni Projektowania Miejskiego na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, Mariusz Ścisło, prezes SARP, Antoni Domicz, laureat Honorowej Nagrody SARP (2014, wspólnie z Małgorzatą Pizio-Domicz), Przemo Łukasik, współzałożyciel pracowni medusa group, Ewa P. Porębska, redaktor naczelna miesięcznika „Architektura-murator”.

Ogłoszenie wyników VIII edycji ŻYCIA W ARCHITEKTURZE nastąpi podczas gali finałowej w kwietniu 2015. Tradycyjnie nagrodami w konkursie są statuetki ARCHITEKTURY autorstwa rzeźbiarza Adama Myjaka. Zwycięzca plebiscytu na Ulubieńca Polski XXI wieku otrzyma tablicę pamiątkową do zawieszenia w nagrodzonym obiekcie.


Regulamin Konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE >>

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.