archirama.pl

ŻYCIE W ARCHITEKTURZE – ostatnie dni przyjmowania zgłoszeń

Już 14 lutego 2015 mija termin przyjmowania zgłoszeń w konkursie architektonicznym ŻYCIE W ARCHITEKTURZE. Najlepsze bryły, architektura wnętrz i przestrzenie publiczne rywalizują o Grand Prix dla Najlepszego Obiektu Architektury w Polsce

 ŻYCIE W ARCHITEKTURZE - mija termin przyjmowania zgłoszeń w konkursie architektonicznym

 ŻYCIE W ARCHITEKTURZE, 2015

Fot: Architektura-murator

ŻYCIE W ARCHITEKTURZE

W tegorocznej, ósmej już edycji konkursu realizacje można zgłaszać w pięciu kategoriach: obiekty użyteczności publicznej, budynki wielorodzinne, domy jednorodzinne, przestrzeń publiczna. Piąta kategoria jest nowością w historii konkursu – po raz pierwszy oceniana będzie architektura wnętrz budynków użyteczności publicznej.
W konkursie biorą udział obiektu zrealizowane w Polsce w latach 2013 – 2014. Grand Prix dla Najlepszego Obiektu Architektury w Polsce przyzna Prezydent RP Bronisław Komorowski.
Budynki mogą być zgłaszane przez autorów za pośrednictwem strony www.zyciewarchitekturze.pl.

Jurorami tegorocznej edycji konkursu architektonicznego są Magdalena Staniszkis, adiunkt w Pracowni Projektowania Miejskiego na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, Mariusz Ścisło, prezes SARP, Antoni Domicz, laureat Honorowej Nagrody SARP (2014, wspólnie z Małgorzatą Pizio-Domicz), Przemo Łukasik, współzałożyciel pracowni medusa group, Ewa P. Porębska, redaktor naczelna miesięcznika „Architektura-murator”.

Ogłoszenie wyników VIII edycji ŻYCIA W ARCHITEKTURZE nastąpi podczas gali finałowej w kwietniu 2015. Tradycyjnie nagrodami w konkursie są statuetki ARCHITEKTURY autorstwa rzeźbiarza Adama Myjaka. Zwycięzca plebiscytu na Ulubieńca Polski XXI wieku otrzyma tablicę pamiątkową do zawieszenia w nagrodzonym obiekcie.


Regulamin Konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE >>

Autor: Architektura-murator
Zdjęcia: Architektura-murator
Data publikacji: 3.02.2015 14:16

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!