archirama.pl

ŻYCIE W ARCHITEKTURZE, współczesna architektura i BUDMA 2015

Wykład Kocham Cię, „Życie (w architekturze)” to jedno z wydarzeń targów BUDMA 2015. Współczesna architektura i konkursy architektoniczne to główne tematy wystąpienia Moniki Arczyńskiej   

ŻYCIE W ARCHITEKTURZE - wykład Moniki Arczyńskiej

Targi BUDMA, ŻYCIE W ARCHITEKTURZE - wykład Moniki Arczyńskiej

Fot: Architektura-murator

Współczesna architektura w Polsce zmienia się z roku na rok. Do użytku oddawane są kolejne nowe muzea, budynki użyteczności publicznej, powstają nowe osiedla. Architektura staje się także coraz bardziej międzynarodowa. Z jednej strony, polskie projekty i realizacje prezentowane są na łamach zagranicznych czasopism branżowych i portali architektonicznych, wygrywają w konkursach. Studenci architektury wyjeżdżają na praktyki do Niderlandów czy Wilkiej Brytanii, absolwenci pracują za granicą. Z drugiej strony, polski rynek otworzył się na zagranicznych projektantów. Wyraźnie pokazują to nominacje do najnowszej edycji konkursu architektonicznego imienia Miesa van der Rohe. Wszystkie wyróżnione w nim obiekty z Polski zaprojektowali zagraniczni architekci.

Skalę zachodzących zmian pokazują publikacje w miesięczniku „Architektura-murator” i obiekty zgłaszane do konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE. Oba wspomniane konkursy architektoniczne podsumowują historię najbardziej współczesnej architektury. Konkursy różnią się zasadami – zasięgiem, liczbą nominacji a także sposobem ich zgłaszania. Monika Arczyńska mówić będzie o zmianach we współczesnej polskiej architekturze w kontekście konkursów architektonicznych.
 
Monika Arczyńska jest stałym współpracownikiem miesięcznika „Architektura-murator”, wykładowcą na Politechnice i Uniwersytecie Gdańskim, autorką bloga SIX LETTER CITY. Od 2006 roku pracuje w irlandzkiej pracowni architektonicznej Heneghan Peng Architects. Architektka specjalizuje się głównie w projektowaniu budynków użyteczności publicznej.  Wielkiego Muzeum Egipskiego, Giant’s Causeway Visitor Centre, Muzeum Palestyny, Narodowego Centrum Sztuki Współczesnej w Moskwie. Jako pracownik naukowy zajmuje się problemami polityki mieszkaniowej. W swojej pracy doktorskiej badała relacje pomiędzy społeczeństwem konsumpcyjnym a zrównoważonym mieszkalnictwem.
Na spotkanie z Moniką Arczyńską zaprasza miesięcznik „Architektura-murator”.Wykład Kocham Cię, „Życie (w architekturze)”
12 marca 2015, godz.16:00-17:00
BUDMA, Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14, Poznań
pawilon 6A, Forum INSPIRACJE

Kocham Cię, „Życie (w architekturze)”. Wykład dr inż. arch. Moniki Arczyńskiej, BUDMA 2015

Autor: KZ
Zdjęcia: Architektura-murator
Data publikacji: 25.02.2015 12:19

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!