Architektura
ARCHITEKTURA

Życie Warszawy: Moda i sztuka, czyli drugie życie odpadów

  • Komentarze

Archirama News

Archirama news. Śledzimy najnowsze projekty, realizacje i inwestycje

Fot: materiały prasowe

Wygrały konkurs na działania w przestrzeni miejskiej. A wcześniej na lokal. I w niedzielę otworzą nowe miejsce przy Andersa: galerię Starter. Kto? Marika Zamojska i Ania Pięta

Marika Zamojska i Ania Pięta przez cztery lata promowały twórczość swoich rówieśników z Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. – Jednak to Warszawa jest miastem możliwości – mówi Marika.

Dlatego pomimo pozycji, jaką udało się im wypracować w stolicy Wielkopolski, postanowiły przenieść swoją galerię do 58-metrowego pomieszczenia przy ul. gen. Andersa 13. Wygrały konkurs dzielnicy Śródmieście na trzyletni wynajem lokalu na kulturę. Wcześniej mieścił się tam sklep materiałów elektrycznych. Od września będzie sztuka i moda.

– Połączymy te dwie dziedziny – mówi Zamojska. Nie chcą jednak sztywno dzielić przestrzeni. – Ania będzie prowadziła swoje biuro projektowe i showroom, czyli designersko-modowy dział wystawienniczy – opowiada Marika. – Ja skupię się na sztukach wizualnych, głównie projektach graficznych. Nadal będę współpracowała z artystami z Poznania, ale nie tylko. Zaproszę też zagranicznych gości z Europy Środkowej, bo to obszar moich zainteresowań.

czytaj całość >>>

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.