archirama.pl

Życie Warszawy: Moda i sztuka, czyli drugie życie odpadów

Wygrały konkurs na działania w przestrzeni miejskiej. A wcześniej na lokal. I w niedzielę otworzą nowe miejsce przy Andersa: galerię Starter. Kto? Marika Zamojska i Ania Pięta

Archirama News

Archirama news. Śledzimy najnowsze projekty, realizacje i inwestycje

Fot: materiały prasowe

Marika Zamojska i Ania Pięta przez cztery lata promowały twórczość swoich rówieśników z Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. – Jednak to Warszawa jest miastem możliwości – mówi Marika.

Dlatego pomimo pozycji, jaką udało się im wypracować w stolicy Wielkopolski, postanowiły przenieść swoją galerię do 58-metrowego pomieszczenia przy ul. gen. Andersa 13. Wygrały konkurs dzielnicy Śródmieście na trzyletni wynajem lokalu na kulturę. Wcześniej mieścił się tam sklep materiałów elektrycznych. Od września będzie sztuka i moda.

– Połączymy te dwie dziedziny – mówi Zamojska. Nie chcą jednak sztywno dzielić przestrzeni. – Ania będzie prowadziła swoje biuro projektowe i showroom, czyli designersko-modowy dział wystawienniczy – opowiada Marika. – Ja skupię się na sztukach wizualnych, głównie projektach graficznych. Nadal będę współpracowała z artystami z Poznania, ale nie tylko. Zaproszę też zagranicznych gości z Europy Środkowej, bo to obszar moich zainteresowań.

czytaj całość >>>

Źródło: Życie Warszawy
Autor: Anna Maziuk/Życie Warszawy
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 27.06.2011 12:01

Dział Architektura wprowadzi Cię w wyjątkowy świat budynków oraz rozwiązań architektonicznych. Architektura w Polsce i na świecie. Dowiesz się, jakie inwestycje architektoniczne planowane są w rodzimych miastach. Dział Architektura przybliży Ci obrazy poszczególnych miast kraju oraz świata. To tu znajdują się aktualności związane z lokalizacją obiektów sportowych oraz ich konstrukcją. Specjaliści z działu Architektura zwrócą uwagę na niecodzienne budowle, bryły architektoniczne oraz funkcjonalne rozwiązania. Możesz znaleźć tu również ekskluzywne budowle: architektura, która na pewno zwróci Twoją uwagę. W dziale Architektura znajdziesz znajdziesz informacje na temat architektów, biur projektowych, najnowszych realizacji, a także ajniki aranżacji ogrodu, aby przykuwał uwagę przybywających gości. Możesz liczyć także na przegląd zabytków, które być może wskażą Ci kierunek wakacyjnych eskapad. Zajrzyj do działu Architektura, a na pewno nie pożałujesz!