archirama.pl

Hipsterska klawiatura do iPada? Oto maszyna do pisania na USB

Staroświecka maszyna do pisania dopasowana do wymogów nowoczesności? Czemu nie. Niezwykły gadżet jest już dostępny dla właścicieli iPadów, ale także zwykłych pecetów. Można ją kupić zarówno do samodzielnego montażu, jak i gotowy zestaw do podłączenia.

Designerska klawiatura

Urządzenie „USB Typewriter” działa w podłączeniu z komputerami Mac lub PC oraz ipadem. Dostępne jest w dwóch wersjach: gotowym zestawie i do samodzielnego złożenia.

Fot: etsy.com

Jak powstała klawiatura do iPada? – Pomysł stworzenia maszyny do pisania z USB narodził się pod koniec 2009 roku, kiedy to przy drodze znalazłem nędzną, starą maszynę Royal – wspomina Jack Zylkin, twórca niecodziennego urządzenia USB Typewriter.

Klawiatura do iPada
Po lekkim odświeżeniu, okazało się, że „zabytek” wciąż działa. Ożywienie starocia zainspirowało inżyniera do stworzenia nowoczesnej wersji maszyny. Jego pomysł, jak mówi, zrodził się z jednej strony z fascynacji zapomnianymi „kawałkami technologii”, a z drugiej był odpowiedzią na jednorazowość współczesnych rzeczy – w tym właśnie komputerów.
Urządzenie „USB Typewriter” działa w podłączeniu z komputerami Mac lub PC oraz iPadem. Dostępne jest w dwóch wersjach: gotowym zestawie i do samodzielnego złożenia, którzy podobnie jak Zylkin lubią majsterkować. Koszt zestawów waha się między 180, a 2700 zł.

Autor: mjc
Zdjęcia: etsy.com
Data publikacji: 12.11.2012 10:41

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.