archirama.pl

Aranżacja wnętrz. Kuchnia z designem ze Star Treka

Hausys LG to nowoczesny design rodem z filmów science fiction. Biel, krzywizny i urządzenia stylem przypominające statek kosmiczny. Projektanci stworzyli niecodzienną aranżację, w której chcieli pokazać możliwości nowoczesnych ekologicznych materiałów.

Nowoczesne wnętrze. LG Hausys 6

To wnętrze białe, nowoczesne? Projekt HI-MACS pokazany na targach designu w Mediolanie przekracza te granice. To aranżacja zakładająca harmonię i wykorzystanie naturalnych krzywizn. A może po prostu kosmiczna? 

Fot: Fot. Materiały Prasowe / LG Hausys

Hausys LG to koncept zaprezentowany na tegorocznych targach designu w Mediolanie. Nowoczesna kuchnia najpierwszy rzut oka przypomina wnętrze statku kosmicznego znanego z serialu Star Trek. Futurystyczny styl nowoczesnego AGD wkomponowany w białe meble o niecodziennych kształtach przywodzi na myśl w pierwszej chwili science fiction dalekie od popularnych aranżacji wnętrz. Autorzy projekty piszą o nim „współczesny wystrój, rekonstrukcja modernizmu”.

To artystyczna koncepcja akcentująca wykorzystanie przestrzeni i stworzenie harmonijnych płynnych połączeń pomiędzy elementami wnętrza. Ale projekt koncepcyjnej kuchni to tak naprawdę pokazanie możliwości jakie tkwią w materiałach zaprojektowanych przez firmę. HI-MACS to specjalny akrylowy materiał do produkcji urządzeń elektronicznych i AGD wykorzystywanych w kuchni. To także tworzywo znakomicie sprawdzające się w produkcji mebli.

>>Meble z pracowni Wierszyłłowski i Projektanci. Meble Teddy Bear dla NOTI

Elementy mebli i ścian wykonane zostały z ekologicznych i przyjaznych dla środowiska materiałów WOOZEN i ZEA, których parametry odpowiadają naturalnemu drewnu. Kompozyt użyty do wykonania mebli jest znacznie mniej sztywny od materiałów drewnianych. W końcu to projekt na miarę Star Treka. Designerzy: TaeWoo Kim, HyunWoo Yong, KuenTae Kim

Autor: Fot. Materiały Prasowe / LG Hausys, Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: Fot. Materiały Prasowe / LG Hausys
Data publikacji: 29.06.2012 11:27

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.