archirama.pl

Architektura wnętrz i drewno na festiwalu dizajnu Clerkenwell Design Week w Londynie

Bryły mebli, stoliki  i mobile. Pięć zespołów przygotowało specjalne drewniane eksponaty na piątą edycję londyńskiego festiwalu dizajnu 

Ażurowe bryły z drewna,seria Claroscuro

Ażurowe bryły z drewna,seria Claroscuro. Autorka projektu - Liliana Ovalle

Fot: Peter Krejci

Drewno w architekturze wnętrz

Clerkenwell Design Week odbywa się  w dniach 20 – 22 maja. To już piąta edycja tego festiwalu dizajnu w Londynie. Z tej okazji pięć zespołów projektantów z kolektywu OKAY Studio, pracując pod kierunkiem rzeźbiarza Adama Kershawa,  przygotowało pięć projektów.  Wszystkie bryły łączy materiał. Są wykonane z drewna, choć każdy przedmiot powstał z innego gatunku drewna liściastego, bryły różnią się więc kolorem, rysunkiem słojów i fakturą. Materiały to amerykańskie drewno jesionu, wiśni, twardego klonu, czerwonego dębu i tulipanowca.

Wszystkie bryły są proste, co podkreśla urodę materiału. Claroscuro Liliany Ovalle to ażurowe prostopadłościany, które w zależności od potrzeb mogą być stolikami czy siedziskami.


To samo można powiedzieć o bryłach z serii Shift, zaprojektowanych przez Eda Swana. Prostą formę ożywia rysunek biegnących ukośnie desek.

Mathias Hahn przedstawił serię akcesoriów kuchennych. Z drewna klonu powstały łopatki i łyżki, moździeż, talerze. To najlepsza część tej kolekcji, z powodzeniem mogłaby też zostać wdrożona do produkcji.


Duet Hunting & Narud zaprojektował stoliki Apex. O ich charakterze decyduje zestawienie dwóch kontrastowych brył, przezroczystego walca i drewnianego stożka, którego podstawa tworzy blat stolika.

Ostatni projekt to Tulou Screen zaprojektowany przez Petera Marigolda i Andrew Haythornthwaite’a. Wygięte, trójkątne panele z drewna tulipanowca osadzone na stalowych prętach tworzą ażurową ścianę- rzeźbę o bliżej nieokreślonych zastosowaniach i wątpliwej urodzie.

Całe przedsięwzięcie jest kolejnym wydarzeniem współorganizowanym przez jest Stowarzyszenie Handlowe Amerykańskiego Przemysłu Drewna Liściastego, konsekwentnie promującego ten materiał.

Zdjęcia: Peter Krejci
Data publikacji: 21.05.2014 11:03

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.