Design
DESIGN

Architektura wnętrz publicznych. 8. OKK! design

  • Komentarze

Architektura wnętrz publicznych. 8. OKK! design

OKK! design po raz ósmy

Fot: materiały prasowe OKK Design

Ósme spotkanie z cyklu OKK! Design poświęcone zostało architekturze wnętrz i współpracy między projektantami a inwestorami

Spotkania z cyklu OKK! Design organizowane są przez Olgę Kisiel-Konopkę od 2012 roku. Kolejne edycje dotyczą różnych aspektów projektowania i promują produkty oraz marki z branży wnętrzarskiej. Ostatnie spotkanie odbyło się pod hasłem Design od kuchni. Tym razem przyszedł czas na wnętrza  publiczne. Spora zmiana, w intensywnie użytkowanych przestrzeniach potrzebne są zupełnie inne rozwiązania niż w prywatnych domach.

Od produktów wymagana jest większa odporność – wykładziny, materiały tapicerskie czy posadzki mają inne parametry niż te użytkowane w mieszkaniach. Odmienne jest też podejście do architektury wnętrz. W kinach czy sklepach sprawdzają się aranżacje, które w warunkach domowych byłyby zbyt wyraziste, męczące dla użytkowników. Wie o tym doskonale jeden z gości specjalnych czerwcowego spotkania Robert Majkut. Jego projekty opisywane bywają etykietkami „styl glamour”, „barok”. Projektant chętnie używa kontrastów, operuje światłem i kolorowymi materiałami, ekscentrycznymi formami. Tymczasem jego własne mieszkanie jest znacznie bardziej skromne i prostsze w formie. Daleko mu do minimalizmu, ale nie sprawia wrażenia teatralnej scenografii.

Wśród gości specjalnych zaproszonych na ósme spotkanie OKK! Design są także Raphael Loubaton oraz Zbigniew Sobierajski. Przedsiębiorca jest ekspertem PARP w dziedzinie przetwórstwa tworzyw sztucznych, technologii kompozytowych, implementacji wzornictwa przemysłowego i projektowania usług oraz procesów wdrożeniowych w sektorze MŚP. Podczas potkania opowie o współpracy miedzy projektantami a inwestorami, przedstawi też swój program stażowy dla młodych projektantów.


13 czerwca 2016, godz. 13.00 - 20.00 ,
ul. Mysia 3, Warszawa
Wstęp wolny
Więcej informacji www.mysia3.pl

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.