archirama.pl

Architektura wnętrz publicznych. 8. OKK! design

Ósme spotkanie z cyklu OKK! Design poświęcone zostało architekturze wnętrz i współpracy między projektantami a inwestorami

Architektura wnętrz publicznych. 8. OKK! design

OKK! design po raz ósmy

Fot: materiały prasowe OKK Design

Spotkania z cyklu OKK! Design organizowane są przez Olgę Kisiel-Konopkę od 2012 roku. Kolejne edycje dotyczą różnych aspektów projektowania i promują produkty oraz marki z branży wnętrzarskiej. Ostatnie spotkanie odbyło się pod hasłem Design od kuchni. Tym razem przyszedł czas na wnętrza  publiczne. Spora zmiana, w intensywnie użytkowanych przestrzeniach potrzebne są zupełnie inne rozwiązania niż w prywatnych domach.

Od produktów wymagana jest większa odporność – wykładziny, materiały tapicerskie czy posadzki mają inne parametry niż te użytkowane w mieszkaniach. Odmienne jest też podejście do architektury wnętrz. W kinach czy sklepach sprawdzają się aranżacje, które w warunkach domowych byłyby zbyt wyraziste, męczące dla użytkowników. Wie o tym doskonale jeden z gości specjalnych czerwcowego spotkania Robert Majkut. Jego projekty opisywane bywają etykietkami „styl glamour”, „barok”. Projektant chętnie używa kontrastów, operuje światłem i kolorowymi materiałami, ekscentrycznymi formami. Tymczasem jego własne mieszkanie jest znacznie bardziej skromne i prostsze w formie. Daleko mu do minimalizmu, ale nie sprawia wrażenia teatralnej scenografii.

Wśród gości specjalnych zaproszonych na ósme spotkanie OKK! Design są także Raphael Loubaton oraz Zbigniew Sobierajski. Przedsiębiorca jest ekspertem PARP w dziedzinie przetwórstwa tworzyw sztucznych, technologii kompozytowych, implementacji wzornictwa przemysłowego i projektowania usług oraz procesów wdrożeniowych w sektorze MŚP. Podczas potkania opowie o współpracy miedzy projektantami a inwestorami, przedstawi też swój program stażowy dla młodych projektantów.


13 czerwca 2016, godz. 13.00 - 20.00 ,
ul. Mysia 3, Warszawa
Wstęp wolny
Więcej informacji www.mysia3.pl

Autor: Opracował K.Z.
Zdjęcia: materiały prasowe OKK Design
Data publikacji: 9.06.2016 15:06

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.