archirama.pl

Architektura wnętrz. Stolarnia Design: stół jako artystyczne dopełnienie przestrzeni mieszkalnej

Architektura wnętrz. Stolarnia Design - artystyczna pracownia zajmująca się tworzeniem małych dzieł sztuki. Zobacz w jaki sposób zwykły-niezwykły stół staje się artystycznym dopełnieniem mieszkalnej przestrzeni.

Architektura wnętrz. Stolarnia Design: stół jako artystyczne dopełnienie przestrzeni mieszkalnej

Stolarnia Design - ręczny system wytwarzania sprawia, że każdy powstały stół jest jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny.

Fot: materiały prasowe

Architektura wnętrz. Stolarnia Design jest częścią warszawskiej pracowni plastycznej Studio 13. Założycielem, projektantem i głównym wykonawcą artystycznych stołów jest Marek Sułek. Głównym przedmiotem działalności Stolarni jest tworzenie artystycznych stołów, których blaty pokrywane są oryginalnymi pracami artysty, jego grafikami, obrazami i fotografiami.

Stół jako połączenie sztuki z użytkową funkcją przedmiotu

Podstawą działalności Stolarni Design jest połączenie elementów sztuki z użytkową funkcją przedmiotu. Stolarnia Design zajmuje się tworzeniem oryginalnych i unikatowych stołów. Ręczny system wytwarzania sprawia, że każdy powstały stół jest jedyny w swoim rodzaju i stanowi niepowtarzalny wystrój architektury wnętrza.

Pomysł na artystyczny stół

Bazą każdego stołu są surowe blaty i nogi zaprojektowane przez Marka Sułka. Artysta wykorzystuje kilka sposobów realizacji artystycznych stołów. Pierwszym z nich jest bezpośrednie malowanie obrazu na surowym blacie. Druga metoda opiera się na naklejaniu autorskich fotografii - ręcznie kolorowanych zdjęć stylizowanych na retro, portretów lub widoków miast. Kolejnym sposobem urozmaicenia stołu są kolaże, w których na blat naklejane są różne prace, w tym zdjęcia bądź gotowe elementy, np. rodzinne pamiątki. Powstałe w ten sposób blaty zabezpiecza się żywicami syntetycznymi. Klient ma do wyboru powierzchnię matową, błyszcząca lub z delikatną strukturą.

Projekty specjalne Stolarni Design

Stolarnia Design wykonuje także projekty specjalne, które bazują na pomyśle i materiałach klienta. Dzięki temu klient ma możliwość współtworzyć mebel poprzez skomponowanie blatu z wybranymi przez siebie nogami.

Dzieła Marka Sułka możemy oglądać w restauracji Gryfon w Jastarni oraz w warszawskim klubie muzycznym „Lekkość Bytu".

Autor: Anna Rychlewicz
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 14.10.2013 12:36

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.