Design
DESIGN

Bessa. Art déco prosto z warsztatu

 • Komentarze

Fotel Bessa. Współczesny design z Portugalii

Fotel Bessa. Współczesny design z Portugalii

Fot: www.bessadesign.com

Portugalska marka Bessa oferuje meble wiernie naśladujące stylistykę art déco

Design z Portugalii

Założyciele marki Bessa stawiają na luksus w starym stylu. Czyste formy siedzisk kojarzą się z nowoczesnością, czy raczej z modernizmem.  Szkielety mebli wykonane są ze starannie wykończonego metalu. João Bessa, właściciel firmy podkreśla, że oferowane prze1411z przedsiębiorstwo produkty są wykonywane ręcznie przez niewielkie grono wykwalifikowanych rzemieślników.

Wybór mebli nie jest przesadnie szeroki. Na stronie firmowej prezentowane są meble z dwóch kolekcji,  Liberty i Pure.
Pierwsza z nich to meble z polerowanego, pokrytego ochronną powłoką mosiądzu w kolorze starego złota. W złotej klatce umieszczone zostały siedziska pokryte wielobarwną krowią skórą z Normandii. Sierść francuskich krów jest nakrapiana, biało brązowa z ciemniejszymi przebarwieniami. Rysunek jest indywidualny, więc każdy mebel różni się nieco od pozostałych. W kolekcji są sofy i fotele w dwóch wersjach, niskiej i z podwyższonym oparciem. Meble śmiało mogłyby stanąć w jednej z białych willi z lat 30. XX wieku.
Nieco skromniejsze są bryły i wykończenie siedzisk z kolekcji Pure. Lounge i dining chair mają okrągłe, grube siedziska pokryte gładką skórą w kolorze mlecznej czekolady.

Więcej informacji www.bessadesign.comprzeczytaj rowniez
 • Poznaj ludzi, którzy tworzą najlepszy duński design
  Poznaj ludzi, którzy tworzą najlepszy duński design

  Co łączy najlepszych designerów? Odpowiedź na to pytanie jest prosta – kreatywność, chęć stworzenia dobrze przemyślanego produktu, który stanie się znakiem czasów, w których żyją oraz poprawienie komfortu życia. Duńskie wzornictwo charakteryzuje się minimalizmem, harmonią, delikatnymi kolorami oraz wysoką użytecznością przedmiotów. Priorytetem są potrzeby, wizje, marzenia oraz charakter odbiorców. Stylowe, modne, funkcjonalne produkty, które cenione są na całym świecie, powstają dzięki wzbogaceniu dziedzictwa duńskiego designu o najnowsze trendy. więcej

 • Dziewczyna z portretu i jej świat
  Dziewczyna z portretu i jej świat

  Mocną stroną filmu Dziewczyna z portretu („Danish girl”) jest scenografia, odtwarzająca wnętrza w stylu art déco więcej

 • Coworking w stylu art deco
  Coworking w stylu art deco

  Biura i przestrzenie coworkinowe kojarzą się raczej z meblami z palet i minimalizmem, niż luksusem.  Ale w Australii wszystko jest przecież postawione na głowie więcej

 • Tomasz Augustyniak i styl art deco
  Tomasz Augustyniak i styl art deco

  Tomasz Augustyniak proponuje wykorzystanie skóry w architekturze wnętrz i pokrywa nią drzwi więcej

Autor: KZ
Zdjęcia: www.bessadesign.com
Data publikacji: 26.11.2015 15:24
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.