Design
DESIGN

Biżuteria dla architekta i designera? Bransoletka – narzędzie

  • Komentarze

Bryły modułów ze stali - osobno narzędzia, razem biżuteria

Wielofunkcyjne narzędzie - bransoleta

Fot: Leatherman Tool Group - materiały prasowe

Bransoleta z zestawem narzędzi to nowa propozycja firmy Leatherman; współczesny design ma łączyć funkcjonalność i estetykę stylu industrialnego

To narzędzie ma być zawsze w zasięgu ręki; a właściwie – na ręce. Latem 2015 Leatherman Tool Group ma wprowadzić do sprzedaży multitool przeznaczony do noszenia na nadgarstku.

Bransoleta podobnie jak inne narzędzia tej marki wykonana ma być z solidnej stali nierdzewnej. Stalowe moduły mają skomplikowane kształty. Wycięte w płytkach otwory okazują się być kluczami do nakrętek, otwieraczami itp. Z kolei wysunięte bolce to płaskie i krzyżakowe śrubokręty, a także klucze imbusowe. W sumie na nadgarstku można zmieścić ok. dwudziestu pięciu narzędzi. Bransoletę można rozmontować, prawdopodobnie pojawiają się też inne moduły i zestaw będzie można dostosować do własnych potrzeb. Na bransolecie można też zamontować zegarek.

Oczywiście taki multitool nie zastąpi klasycznego wielofunkcyjnego narzędzia. Trudno sobie wyobrazić, by w niewielkim ogniwie udało się zmieścić użytkowe ostrze scyzoryka albo szczypce, czyli najczęściej chyba wykorzystywane końcówki w typowym sprzęcie tego rodzaju.
Bransoleta przypomina nieco budową łańcuch rowerowy, z punktu widzenia cyklisty nie jest jednak szczególnie doskonała. Długość narzędzi z konieczności jest niewielka, więc trudno sięgnąć w zakamarki maszynerii.
Na pewno można sobie wyobrazić sytuacje, w których tak podręczny multitool okaże się niezastąpiony. Klasyczny wzór wydaje się bardziej przydatny – choć nie tak efektowny.     
 

przeczytaj rowniez
Autor: KZ
Zdjęcia: Leatherman Tool Group - materiały prasowe
Data publikacji: 2.02.2015 14:54
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.