archirama.pl

Biżuteria dla architekta i designera? Bransoletka – narzędzie

Bransoleta z zestawem narzędzi to nowa propozycja firmy Leatherman; współczesny design ma łączyć funkcjonalność i estetykę stylu industrialnego

Bryły modułów ze stali - osobno narzędzia, razem biżuteria

Wielofunkcyjne narzędzie - bransoleta

Fot: Leatherman Tool Group - materiały prasowe

To narzędzie ma być zawsze w zasięgu ręki; a właściwie – na ręce. Latem 2015 Leatherman Tool Group ma wprowadzić do sprzedaży multitool przeznaczony do noszenia na nadgarstku.

Bransoleta podobnie jak inne narzędzia tej marki wykonana ma być z solidnej stali nierdzewnej. Stalowe moduły mają skomplikowane kształty. Wycięte w płytkach otwory okazują się być kluczami do nakrętek, otwieraczami itp. Z kolei wysunięte bolce to płaskie i krzyżakowe śrubokręty, a także klucze imbusowe. W sumie na nadgarstku można zmieścić ok. dwudziestu pięciu narzędzi. Bransoletę można rozmontować, prawdopodobnie pojawiają się też inne moduły i zestaw będzie można dostosować do własnych potrzeb. Na bransolecie można też zamontować zegarek.

Oczywiście taki multitool nie zastąpi klasycznego wielofunkcyjnego narzędzia. Trudno sobie wyobrazić, by w niewielkim ogniwie udało się zmieścić użytkowe ostrze scyzoryka albo szczypce, czyli najczęściej chyba wykorzystywane końcówki w typowym sprzęcie tego rodzaju.
Bransoleta przypomina nieco budową łańcuch rowerowy, z punktu widzenia cyklisty nie jest jednak szczególnie doskonała. Długość narzędzi z konieczności jest niewielka, więc trudno sięgnąć w zakamarki maszynerii.
Na pewno można sobie wyobrazić sytuacje, w których tak podręczny multitool okaże się niezastąpiony. Klasyczny wzór wydaje się bardziej przydatny – choć nie tak efektowny.     
 

Autor: KZ
Zdjęcia: Leatherman Tool Group - materiały prasowe
Data publikacji: 2.02.2015 14:54

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.