archirama.pl

Błądzić jest rzeczą. Nienormatywna wystawa designu, czyli o błędzie w procesie projektowym

Błądzić jest rzeczą to wystawa designu ukazująca istotę błędu w procesie twórczym. Błędu, który będąc momentem przełomu, wytycza nowe drogi i przynosi nieoczekiwany sukces. Nowy wymiar błędu w sztuce zaprezentowany zostanie na wystawie Błądzić jest rzeczą.

Błądzić jest rzeczą. Nienormatywna wystawa designu, czyli o błędzie w procesie projektowym

Ceramika projektu Kariny Marusińskiej

Fot: materiały prasowe

Plama, niewłaściwy kolor czy nieprzewidziane reakcje tworzywa to błędy z jakimi możemy sie spotkać w procesie projektowym. Błędy, które jak się okazuje - błędem być nie muszą. W tym kontekście nabierają one nowego znacznia i przedstawiają w zupełnie innym świetle funkcjonujące już na co dzień przedmioty.

Błędy, które akceptujemy

Podczas wystawy Błądzić jest rzeczą zobaczymy m.in. kanoniczne sprzęty ukazane w nowym świetle. Sprzęty, do których wyglądu już dawno przywykliśmy nie zdając sobie sprawy z tego, że stoi za nimi pomyłka. Wystawa zaprezentuje jakie błędy w procesie przemysłowym i składowaniu może "zaakceptować" np. ceramika. Zobaczymy także nożyczki, których aktualny wygląd został zdeterminowany przez przypadkową decyzję. W ramach wystawy poruszona zostanie przede wszystkim kwestia projektów, w których przypadkowy błąd nadaje przedmiotowi nową funkcję. Projekty, w których na skutek upływu czasu klasyczne obiekty w uwspółcześnionej wersji stają się wyjątkowym przedmiotem designu.

Centralnym punktem wystawy będzie prezentacja dwóch prac, które zostały wyłonione w konkursie na komentarz odnośnie błędu w designie.

Otwarcie nienormatywnej wystawy Błądzić jest rzeczą  odbędzie się 6 grudnia 2013 roku o godzinie 18:00 w BWA w Tarnowie - Instytucji Kultury Miasta Tarnowa przy ulicy Słowackiego 1 w Tarnowie. Wystawa potrwa do 26 stycznia 2014 roku.

Autor: Anna Rychlewicz
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 12.11.2013 16:42

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.