Design
DESIGN
Gadżety do iPhona z designem

B&O Play podgłośnij swojego iPhona. Stylowy gadżet z designem

 • Komentarze

Głosniki do iPhona 1

Głosnik do iPhona Beolit 12, zaprojektowany w stylu retro przez Duńczyka Cecilia Manza, zdobył prestiżową nagrodę Red Dot 2012 za najlepszy design produktu.

Fot: B&O Play
 • Głosniki do iPhona 1
 • Głosniki do iPhona 2
 • Głosniki do iPhona 3
 • BeoPlay A8
 • BeoPlay A8 2
 • Stacja dokująca do iPada
 • Telewizor w skandynawskim stylu 7
 • Telewizor w skandynawskim stylu 8
 • Telewizor w skandynawskim stylu 9
 • Telewizor w skandynawskim stylu 10

Nowa marka nastawiona jest na produkcję przenośnych i bezprzewodowych systemów audio, które integrują się z produktami Apple'a. Produkt powstała z myślą o młodych ludziach wśród, których ogromną popularność zdobyły iPad oraz iPhone.

Głośnik z nagrodą za Red Dot

Pierwszym produktem z logo B&O Play jest głośnik Beolit 12, który pojawił się na rynku w kwietniu br. Zaprojektowany w stylu retro przez Duńczyka Cecilia Manza, zdobył prestiżową nagrodę Red Dot 2012 za najlepszy design produktu. Głośnik posiada zwartą obudowę o zaokrąglonych brzegach. Jego ściany boczne pokrywa aluminiowa kratka. Uchwyt powstał z licowanej skóry. Zamontowany jest ukośnie dla zwiększenia stabilności w czasie przenoszenia. Głośnik dostępny w kolorach: żółtym, grafitowym, niebieskim i szarym. Doskonale rozwinięta przez Bang&Olufsen technologia bezprzewodowego przesyłania dźwięku sprawia, że Beolit 12 pozwala się cieszyć jego doskonałą jakością w każdym miejscu, w którym zostanie ustawiony.

Wyposażony jest w cyfrowy wzmacniacz klasy D, udostępniający maksymalnie 120 Wat mocy dla dwóch 2-calowych tweeterów i 4-calowych woofer'ów. Obsługa Apple AirPlay pozwala odtwarzać muzykę bezpośrednio z iPhone'a, iPoda czy iPada, również wyposażonych w ten system. Ponadto, dzięki złączu USB będzie można bezpośrednio podłączyć głośnik do każdego urządzenia iOS. Poza tym standardowe gniazdo line-in jack pozwoli również podłączyć inne źródła audio, a port Ethernet LAN - łączyć z siecią. Wbudowany akumulator pozwala na maksymalnie 8 godzin pracy przewodowej lub 4 godziny z wykorzystaniem bezprzewodowego systemu AirPlay.

BeoPlay dla iPhon'a

Zaprojektowany przez Davida Lewisa, BeoPlay A8 jest bezprzewodowym rozwinięciem bestselerowego i wielokrotnie nagradzanego głośnika BeaoSound 8. Prosta, geometryczna forma składa się z dwóch okrągłych głośników połączonych prostokątnym mostem, który zawiera wzmacniacze, pokrętło regulacji i opcjonalne złącze dokujące. BeoPlay A8 wykorzystano bezprzewodową technologię AirPlay do połączenia z telefonem iPhone lub iPadem oraz bezprzewodowego odtwarzania muzyki. Urządzenie wykrywa urządzenie Apple i umożliwia przełączenie na wysokiej jakości głośniki, należące do zestawu. W praktyce wygląda to w ten sposób, że urządzenie pyta, użytkownika czy nie wolałby przełączyć muzyki na BeoPlayA8. Istnieje możliwość sterowania za pomocą dedykowanego pilota lub iPhone’a i iPad’a.

Stacja dokująca dla iPad'a

Kolejnym nowym produktem jest BeoPlay A3 stacja dokująca dla iPada. Zaprojektował pochodzący z Danii Steffen Schelling. Większości tego typu głośników utrzymuje iPada w pozycji pionowej. Natomiast BeoPlay A3 umożliwia włożenie go w całości do obudowy i ustawienie w dowolnej pozycji. Można położyć go płasko na stole przy pisaniu lub postawić pionowo w trakcie oglądania filmów. Zastosowań do wyboru jest wiele np. można poprzez zainstalowanie aplikacji w iPadzie wykorzystać A3 do budzenia ulubioną muzyką w niespotykanej jakości. Stacja posiada odporną na zarysowania obudowę w kolorze czarnym. Ciekawym dodatkiem jest możliwość ładowania swojego iPada bezpośrednio po podłączeniu do BeoPlay A3.

Telewizor w skandynawskim stylu

Najnowszym produktem jest telewizor BeoPlay V1. Zaprojektowany przez Anders’a Hermansen’a mocno wpisuje się w skandynawską estetykę. Telewizor posiada wytrzymałą obudowę ze stali, która jest lakierowana proszkowo, co daje przyjemny w dotyku miękki efekt. Maskownica głośnika jest zintegrowana z obudową. Materiał znajdujący się pod wytłoczoną maskownicą głośnika może być zmieniany, dostępne kolory: czerwony, żółty, zielony, srebrny, grafitowy.

Dyskretne stojaki nadają telewizorowi lekkości. Niewątpliwym atutem BeoPlay V1 jest jego system dźwiękowy – zawarty w jednym elemencie rywalizuje z wieloma systemami dźwięku przestrzennego z ich głośnikami satelitarnymi, głośnikami nisko-tonowymi, przewodami i wzmacniaczami. Prosty w obsłudze pilot obsługuje także urządzenia innych producentów np. odtwarzacze DVD i cyfrowe urządzenia nagrywające,. BeoPlay V1 jest gotowy do współpracy z Apple TV2,posiada nawet dyskretne miejsce na dodatkowe urządzenia wewnątrz tylnej części obudowy telewizora. Telewizor występuje w dwóch wersjach - 32 "i 40", w kolorze czarnym lub białym.

przeczytaj rowniez
Autor: materiały prasowe, Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: B&O Play
Data publikacji: 7.08.2012 13:56
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.