archirama.pl

B&O Play podgłośnij swojego iPhona. Stylowy gadżet z designem

Nowa marka nastawiona jest na produkcję przenośnych i bezprzewodowych systemów audio, które integrują się z produktami Apple'a. Produkt powstała z myślą o młodych ludziach wśród, których ogromną popularność zdobyły iPad oraz iPhone.

Głosniki do iPhona 1

Głosnik do iPhona Beolit 12, zaprojektowany w stylu retro przez Duńczyka Cecilia Manza, zdobył prestiżową nagrodę Red Dot 2012 za najlepszy design produktu.

Fot: B&O Play

Głośnik z nagrodą za Red Dot

Pierwszym produktem z logo B&O Play jest głośnik Beolit 12, który pojawił się na rynku w kwietniu br. Zaprojektowany w stylu retro przez Duńczyka Cecilia Manza, zdobył prestiżową nagrodę Red Dot 2012 za najlepszy design produktu. Głośnik posiada zwartą obudowę o zaokrąglonych brzegach. Jego ściany boczne pokrywa aluminiowa kratka. Uchwyt powstał z licowanej skóry. Zamontowany jest ukośnie dla zwiększenia stabilności w czasie przenoszenia. Głośnik dostępny w kolorach: żółtym, grafitowym, niebieskim i szarym. Doskonale rozwinięta przez Bang&Olufsen technologia bezprzewodowego przesyłania dźwięku sprawia, że Beolit 12 pozwala się cieszyć jego doskonałą jakością w każdym miejscu, w którym zostanie ustawiony.

Wyposażony jest w cyfrowy wzmacniacz klasy D, udostępniający maksymalnie 120 Wat mocy dla dwóch 2-calowych tweeterów i 4-calowych woofer'ów. Obsługa Apple AirPlay pozwala odtwarzać muzykę bezpośrednio z iPhone'a, iPoda czy iPada, również wyposażonych w ten system. Ponadto, dzięki złączu USB będzie można bezpośrednio podłączyć głośnik do każdego urządzenia iOS. Poza tym standardowe gniazdo line-in jack pozwoli również podłączyć inne źródła audio, a port Ethernet LAN - łączyć z siecią. Wbudowany akumulator pozwala na maksymalnie 8 godzin pracy przewodowej lub 4 godziny z wykorzystaniem bezprzewodowego systemu AirPlay.

BeoPlay dla iPhon'a

Zaprojektowany przez Davida Lewisa, BeoPlay A8 jest bezprzewodowym rozwinięciem bestselerowego i wielokrotnie nagradzanego głośnika BeaoSound 8. Prosta, geometryczna forma składa się z dwóch okrągłych głośników połączonych prostokątnym mostem, który zawiera wzmacniacze, pokrętło regulacji i opcjonalne złącze dokujące. BeoPlay A8 wykorzystano bezprzewodową technologię AirPlay do połączenia z telefonem iPhone lub iPadem oraz bezprzewodowego odtwarzania muzyki. Urządzenie wykrywa urządzenie Apple i umożliwia przełączenie na wysokiej jakości głośniki, należące do zestawu. W praktyce wygląda to w ten sposób, że urządzenie pyta, użytkownika czy nie wolałby przełączyć muzyki na BeoPlayA8. Istnieje możliwość sterowania za pomocą dedykowanego pilota lub iPhone’a i iPad’a.

Stacja dokująca dla iPad'a

Kolejnym nowym produktem jest BeoPlay A3 stacja dokująca dla iPada. Zaprojektował pochodzący z Danii Steffen Schelling. Większości tego typu głośników utrzymuje iPada w pozycji pionowej. Natomiast BeoPlay A3 umożliwia włożenie go w całości do obudowy i ustawienie w dowolnej pozycji. Można położyć go płasko na stole przy pisaniu lub postawić pionowo w trakcie oglądania filmów. Zastosowań do wyboru jest wiele np. można poprzez zainstalowanie aplikacji w iPadzie wykorzystać A3 do budzenia ulubioną muzyką w niespotykanej jakości. Stacja posiada odporną na zarysowania obudowę w kolorze czarnym. Ciekawym dodatkiem jest możliwość ładowania swojego iPada bezpośrednio po podłączeniu do BeoPlay A3.

Telewizor w skandynawskim stylu

Najnowszym produktem jest telewizor BeoPlay V1. Zaprojektowany przez Anders’a Hermansen’a mocno wpisuje się w skandynawską estetykę. Telewizor posiada wytrzymałą obudowę ze stali, która jest lakierowana proszkowo, co daje przyjemny w dotyku miękki efekt. Maskownica głośnika jest zintegrowana z obudową. Materiał znajdujący się pod wytłoczoną maskownicą głośnika może być zmieniany, dostępne kolory: czerwony, żółty, zielony, srebrny, grafitowy.

Dyskretne stojaki nadają telewizorowi lekkości. Niewątpliwym atutem BeoPlay V1 jest jego system dźwiękowy – zawarty w jednym elemencie rywalizuje z wieloma systemami dźwięku przestrzennego z ich głośnikami satelitarnymi, głośnikami nisko-tonowymi, przewodami i wzmacniaczami. Prosty w obsłudze pilot obsługuje także urządzenia innych producentów np. odtwarzacze DVD i cyfrowe urządzenia nagrywające,. BeoPlay V1 jest gotowy do współpracy z Apple TV2,posiada nawet dyskretne miejsce na dodatkowe urządzenia wewnątrz tylnej części obudowy telewizora. Telewizor występuje w dwóch wersjach - 32 "i 40", w kolorze czarnym lub białym.

Autor: materiały prasowe, Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: B&O Play
Data publikacji: 7.08.2012 13:56

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.