Design
DESIGN

Brazylijski modernizm i polski design. The Spirit of Poland 2014

  • Komentarze

Współczesny polski design w Brasilii. Spirit of Poland 2014

Spirit of Poland 2014; bro.Kat, czyli węgiel kamienny nie tylko na opał...

Fot: materiały prasowe Culture.pl - Spirit of Poland 2014
  • Współczesna architektura wnętrz - indywidualnie projektowane meble dla każdego
  • Współczesny polski design w Brazylii - Tabanda, czyli - Megi Malinowska, Filip Ludka i Tomek Kempa
  • Lampa od Kafti
  • Współczesny polski design w Brasilii. Spirit of Poland 2014

Co zobaczyć w Brazylii? Modernistyczna bryła Oscara Niemeyera, jedna z ikon architektury współczesnej, czyli Muzeum Narodowe w Brasilii, prezentuje współczesny polski design

Polski design w Ameryce

Wystawa współczesnego polskiego wzornictwa, The Spirit of Poland 2014, prezentowana będzie w Muzeum Narodowym w Brasilii od 4 do 28 listopada 2014.

Co będzie można zobaczyć w Brasilii?

Druga już z tegorocznych edycji The Spirit of Poland w Brazylii rozpocznie się 4 listopada i potrwa do 28 listopada w stolicy kraju, Brasilii. Ekspozycja promuje produkty polskich marek, przedstawia produkty i kontekst ich powstania. Wystawa zorganizowana została przez Culture.pl. Wśród projektów, które zobaczyć będą mogli mieszkańcy Brazylii, znalazły się projekty dobrze znanych marek i designerów, m.in. Agnieszki Bar (ręcznie wykonywane obiekty ze szkła), bro.Kat (m.in. biżuteria z węgla kamiennego), CSTM (meble projektowane indywidualnie przy zastosowaniu technologii Augmented Reality), Kafti (brył mebli do samodzielnego składania), Malafor (pneumatyczne meble), MOA (transparentne systemy fasadowe), Shima (rękawice motocyklowe) i inne.
Wystawa The Spirit of Poland to nie tylko obiekty i architektura wnętrz. Marta Siembab i Maciej Kawecki przygotowali także zapachową identyfikacje przestrzeni.
Wystawie towarzyszyć będą wykłady i prelekcje.

Ikona architektury współczesnej Brazylii

Wystawa może promować polskie wzornictwo także dzięki prestiżowej lokalizacji. Muzeum Narodowe (Museu Nacional do Conjunto Cultural da República) w stolicy kraju, Brasilii to bryła zaprojektowana przez Oscara Niemeyera. Charakterystyczna kopuła uważana jest za jedną z ikon światowego modernizmu. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w Brazylii.
Brasilia, od 1955 roku stolica kraju, zaprojektowana została zgodnie z ideami mistrzów modernizmu, Le Corbusiera, Oscara Niemeyera i Lucio Costy.

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.