archirama.pl

Brazylijski modernizm i polski design. The Spirit of Poland 2014

Co zobaczyć w Brazylii? Modernistyczna bryła Oscara Niemeyera, jedna z ikon architektury współczesnej, czyli Muzeum Narodowe w Brasilii, prezentuje współczesny polski design

Współczesny polski design w Brasilii. Spirit of Poland 2014

Spirit of Poland 2014; bro.Kat, czyli węgiel kamienny nie tylko na opał...

Fot: materiały prasowe Culture.pl - Spirit of Poland 2014

Polski design w Ameryce

Wystawa współczesnego polskiego wzornictwa, The Spirit of Poland 2014, prezentowana będzie w Muzeum Narodowym w Brasilii od 4 do 28 listopada 2014.

Co będzie można zobaczyć w Brasilii?

Druga już z tegorocznych edycji The Spirit of Poland w Brazylii rozpocznie się 4 listopada i potrwa do 28 listopada w stolicy kraju, Brasilii. Ekspozycja promuje produkty polskich marek, przedstawia produkty i kontekst ich powstania. Wystawa zorganizowana została przez Culture.pl. Wśród projektów, które zobaczyć będą mogli mieszkańcy Brazylii, znalazły się projekty dobrze znanych marek i designerów, m.in. Agnieszki Bar (ręcznie wykonywane obiekty ze szkła), bro.Kat (m.in. biżuteria z węgla kamiennego), CSTM (meble projektowane indywidualnie przy zastosowaniu technologii Augmented Reality), Kafti (brył mebli do samodzielnego składania), Malafor (pneumatyczne meble), MOA (transparentne systemy fasadowe), Shima (rękawice motocyklowe) i inne.
Wystawa The Spirit of Poland to nie tylko obiekty i architektura wnętrz. Marta Siembab i Maciej Kawecki przygotowali także zapachową identyfikacje przestrzeni.
Wystawie towarzyszyć będą wykłady i prelekcje.

Ikona architektury współczesnej Brazylii

Wystawa może promować polskie wzornictwo także dzięki prestiżowej lokalizacji. Muzeum Narodowe (Museu Nacional do Conjunto Cultural da República) w stolicy kraju, Brasilii to bryła zaprojektowana przez Oscara Niemeyera. Charakterystyczna kopuła uważana jest za jedną z ikon światowego modernizmu. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w Brazylii.
Brasilia, od 1955 roku stolica kraju, zaprojektowana została zgodnie z ideami mistrzów modernizmu, Le Corbusiera, Oscara Niemeyera i Lucio Costy.

Autor: KZ
Zdjęcia: Kafti, materiały prasowe Culture.pl - Spirit of Poland 2014
Data publikacji: 27.10.2014 12:20

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.