Design
DESIGN

Bryła stołu czy model dna morskiego? Głębiny pod talerzem

  • Komentarze

Niezwykła bryła stołu - Duffy London, czyli model dna oceanu

Duffy London - The Abbys, czyli morskie głębony okiem designera

Fot: www.duffylondon.com

Projektanci z Duffy London dodali kolejną bryłę do swojej kolekcji ekscentrycznych stołów. The Abbys wciąga!

Fani stylu skandynawskiego, odwróćcie oczy! Dla Duffy London design to zabawa. Brytyjska pracownia projektowa co jakiś czas pokazuje kolejną efektowną, zaskakującą bryłę którą roboczo można by nazwać meblem. Co prawda określenia „instalacja artystyczna” czy „rzeźba” lepiej pasują do tych brył, niż prozaiczny „stół”, ale teoretycznie na każdej z nich można podać śniadanie czy ustawić komputer. Balony „podtrzymujące” szklaną taflę, siekiery zamiast stołowych nóg – te detale dają pewne wyobrażenie o stylu Duffy London.

The Abbys, Głębina, to kolejny obiekt tego rodzaju. Brytyjscy projektanci wykorzystali dziesiątki warstw szkła i sklejki do zbudowania fantastycznego modelu morskiego dna. Na płyciznach liczba warstw szkła jest mniejsza, ale są też studnie w których szkło staje się niemal nieprzejrzyste. Im grubsza warstwa szkła, tym głębszy i ciemniejszy staje się szmaragdowy odcień „wody”. Christopher Duffy podkreśla, że stół jest modelem prawdziwego zakątka Oceanu Indyjskiego.

Blat stołu jest gładki, na hipnotyzującej powierzchni śmiało można rozstawić talerze – choć obrus byłby profanacją. Może więc warto wydać 5800 funtów i zainwestować w jeden z 25 stołów, które zostaną wyprodukowane przez Duffy London (niewiele ponad 30 000 zł według dzisiejszego kursu)? Na pewno trzeba zarezerwować trochę funduszy na transport i dobrze wybrać miejsce dla mebla. Przesunięcie stołu wymagać będzie trochę uwagi – przy wymiarach 160x80x46cm musi ważyć ponad pół tony.

Więcej informacji: www.duffylondon.com

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.