archirama.pl

Bryła stołu czy model dna morskiego? Głębiny pod talerzem

Projektanci z Duffy London dodali kolejną bryłę do swojej kolekcji ekscentrycznych stołów. The Abbys wciąga!

Niezwykła bryła stołu - Duffy London, czyli model dna oceanu

Duffy London - The Abbys, czyli morskie głębony okiem designera

Fot: www.duffylondon.com

Fani stylu skandynawskiego, odwróćcie oczy! Dla Duffy London design to zabawa. Brytyjska pracownia projektowa co jakiś czas pokazuje kolejną efektowną, zaskakującą bryłę którą roboczo można by nazwać meblem. Co prawda określenia „instalacja artystyczna” czy „rzeźba” lepiej pasują do tych brył, niż prozaiczny „stół”, ale teoretycznie na każdej z nich można podać śniadanie czy ustawić komputer. Balony „podtrzymujące” szklaną taflę, siekiery zamiast stołowych nóg – te detale dają pewne wyobrażenie o stylu Duffy London.

The Abbys, Głębina, to kolejny obiekt tego rodzaju. Brytyjscy projektanci wykorzystali dziesiątki warstw szkła i sklejki do zbudowania fantastycznego modelu morskiego dna. Na płyciznach liczba warstw szkła jest mniejsza, ale są też studnie w których szkło staje się niemal nieprzejrzyste. Im grubsza warstwa szkła, tym głębszy i ciemniejszy staje się szmaragdowy odcień „wody”. Christopher Duffy podkreśla, że stół jest modelem prawdziwego zakątka Oceanu Indyjskiego.

Blat stołu jest gładki, na hipnotyzującej powierzchni śmiało można rozstawić talerze – choć obrus byłby profanacją. Może więc warto wydać 5800 funtów i zainwestować w jeden z 25 stołów, które zostaną wyprodukowane przez Duffy London (niewiele ponad 30 000 zł według dzisiejszego kursu)? Na pewno trzeba zarezerwować trochę funduszy na transport i dobrze wybrać miejsce dla mebla. Przesunięcie stołu wymagać będzie trochę uwagi – przy wymiarach 160x80x46cm musi ważyć ponad pół tony.

Więcej informacji: www.duffylondon.com

Zdjęcia: www.duffylondon.com
Data publikacji: 7.07.2014 15:41

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.