Design
DESIGN

Bryła z betonu architektonicznego. Nowe miejsce w warszawskim Soho Factory

  • Komentarze

Bryła z betonu architektonicznego - od ściany do biżuterii

Klinika Betonu: co można zrobić z betonowej masy? Jedna z płyt 3D z betonu architektonicznego

Fot: materiały prasowe Kliniki Betonu

Klinika Betonu, która w czerwcu rozpoczyna działalność w Soho Factory w Warszawie, ma stać się miejscem spotkań dla wszystkich, którzy doceniają wartość betonu architektonicznego jako tworzywa brył mebli, rzeźb i detali architektonicznych

Beton barwiony w masie, rzeźbiony, zbrojony światłowodami i fakturowany, zachowujący rysunek szalunku albo polerowany... Architektoniczny beton jest tworzywem dającym projektantowi wielkie możliwości. Jak z nich skorzystać? W Warszawie w czerwcu 2014 rozpoczyna działalność Klinika Betonu.

W naszych działaniach koncentrujemy się na współpracy z architektami i inwestorami przy wspólnym tworzeniu płaskich oraz trójwymiarowych okładzin ściennych i małej architektury oraz projektów „szytych na miarę” – w tym fotobetonów i obiektów 3D. – zapowiadają założyciele Kliniki.

Klinika Betonu ma stać się przestrzenią, w której organizowane będą wystawy, warsztaty, a także spotkania architektów i projektantów form przemysłowych.
Miejscem całego przedsięwzięcia jest Soho Factowy w Warszawie, ośmiohektarowy obszar zrewitalizowanych terenów fabrycznych. W dawnych halach prowadzą działalność pracownie projektowe (WWAA, Grupa Projektowa Konkret, Super Super czy Projekt Praga), redakcje czasopism czy restauracje.  


Klinika Betonu
ul. Mińska 25 budynek 16, Warszawa

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.