archirama.pl

Bryła z betonu architektonicznego. Nowe miejsce w warszawskim Soho Factory

Klinika Betonu, która w czerwcu rozpoczyna działalność w Soho Factory w Warszawie, ma stać się miejscem spotkań dla wszystkich, którzy doceniają wartość betonu architektonicznego jako tworzywa brył mebli, rzeźb i detali architektonicznych

Bryła z betonu architektonicznego - od ściany do biżuterii

Klinika Betonu: co można zrobić z betonowej masy? Jedna z płyt 3D z betonu architektonicznego

Fot: materiały prasowe Kliniki Betonu

Beton barwiony w masie, rzeźbiony, zbrojony światłowodami i fakturowany, zachowujący rysunek szalunku albo polerowany... Architektoniczny beton jest tworzywem dającym projektantowi wielkie możliwości. Jak z nich skorzystać? W Warszawie w czerwcu 2014 rozpoczyna działalność Klinika Betonu.

W naszych działaniach koncentrujemy się na współpracy z architektami i inwestorami przy wspólnym tworzeniu płaskich oraz trójwymiarowych okładzin ściennych i małej architektury oraz projektów „szytych na miarę” – w tym fotobetonów i obiektów 3D. – zapowiadają założyciele Kliniki.

Klinika Betonu ma stać się przestrzenią, w której organizowane będą wystawy, warsztaty, a także spotkania architektów i projektantów form przemysłowych.
Miejscem całego przedsięwzięcia jest Soho Factowy w Warszawie, ośmiohektarowy obszar zrewitalizowanych terenów fabrycznych. W dawnych halach prowadzą działalność pracownie projektowe (WWAA, Grupa Projektowa Konkret, Super Super czy Projekt Praga), redakcje czasopism czy restauracje.  


Klinika Betonu
ul. Mińska 25 budynek 16, Warszawa

Zdjęcia: materiały prasowe Kliniki Betonu
Data publikacji: 9.06.2014 17:36

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.