Design
DESIGN

CATable – designerski drewniany mebel i gadżet dla kota w jednym

 • Komentarze

Designerski mebel CATable autorstwa Ruan’a Hao z pracowni architektonicznej LYC. Stół i gadżet dla kota w jednym fot. LYCS Architecture

Designerski mebel CATable autorstwa Ruan’a Hao z pracowni architektonicznej LYC. Stół i gadżet dla kota w jednym

fot. LYCS Architecture

 • Kot rzeczywiście zainteresowany otworem w stole. Designerski mebel CATable autorstwa Ruan’a Hao z pracowni architektonicznej LYCS fot. LYCS Architecture
 • Designerski, drewniany mebel - stół CATable fot. LYCS Architecture
 • Designerski stół CATable i szczęśliwy użytkownik - kot fot. LYCS Architecture
 • Kot zaciekawiony designerską bryłą stołu CATable fot. LYCS Architecture
 • Designerski stół CATable na wystawie Milan Design Week fot. MILAN DESIGN WEEK

Koty - zwierzęta, które albo się kocha, albo nienawidzi. Twórca designerskiego mebla CATable z pewnością należał do pierwszej grupy zwolenników. Designer zaprojektował drewniany mebel, który może posłużyć jako biurko lub stół do pokoju, ale również jako... koci plac zabaw!

Designerski mebel CATable – gadżet, który pokocha Twój kot

Pewnego wieczoru, projektant Ruan’a Hao z pracowni architektonicznej LYCS wpadł na interesujący pomysł designerskiego mebla. Stół do pokoju, który doskonale sprawdzi się również jako biurko, miał zostać przy okazji interesującym miejscem dla kota.

Podczas pracy przy komputerze designer zauważył, ze znudzony i zazdrosny kot upodobał sobie klawiaturę. Postanowił wiec pokazać swojemu ulubieńcowi, że potrafi zadbać o jego dobre samopoczucie nawet wtedy, gdy on sam intensywnie pracuje nad projektami. To właśnie pupil zainspirował projektanta do stworzenia tego mebla.

Ruan Hao, jako doświadczony właściciel kota miał świadomość, że zwierzęta te uwielbiają tajemnicze otwory. Gadżet, który powstał to istny raj dla małych, ciekawskich tygrysów. Rzeźbiarski stół wykonany jest z jasnego drewna. Tuż pod blatem znajduje się cała sieć korytarzy, które na pewno zainteresują zwierzaka bardziej niż klawiatura naszego komputera. Na powierzchni blatu wyżłobione zostało tylko jedno wyjście z „kociego labiryntu”. Ciemnobrązowe nóżki drewnianego mebla ustawione są pod kątem – to ustawienie przypomina nieco łapy skradającego się kota.

Pracy przy komputerze nie zmąci obawa, że zwierzątko własnie płata figle gdzieś poza zasięgiem naszego wzroku. Harcować on będzie tuż pod naszym blatem. Ciekawe tylko czy drgania i „dzwięki radości”, które kot będzie wydawał podczas zabawy nie będą nam przeszkadzać.

Jak widać twórca wykazał się kreatywnością nie tylko w projekcie ale również wymyślając nazwę dla nietypowego stołu. CATable to chyba najkrótsze słowo świata opisujące „stół odpowiedni dla kota”.

Milena Glinojecka

przeczytaj rowniez
Data publikacji: 3.10.2014 11:03
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.