archirama.pl

CATable – designerski drewniany mebel i gadżet dla kota w jednym

Koty - zwierzęta, które albo się kocha, albo nienawidzi. Twórca designerskiego mebla CATable z pewnością należał do pierwszej grupy zwolenników. Designer zaprojektował drewniany mebel, który może posłużyć jako biurko lub stół do pokoju, ale również jako... koci plac zabaw!

Designerski mebel CATable autorstwa Ruan’a Hao z pracowni architektonicznej LYC. Stół i gadżet dla kota w jednym  fot. LYCS Architecture

Designerski mebel CATable autorstwa Ruan’a Hao z pracowni architektonicznej LYC. Stół i gadżet dla kota w jednym

fot. LYCS Architecture

Designerski mebel CATable – gadżet, który pokocha Twój kot

Pewnego wieczoru, projektant Ruan’a Hao z pracowni architektonicznej LYCS wpadł na interesujący pomysł designerskiego mebla. Stół do pokoju, który doskonale sprawdzi się również jako biurko, miał zostać przy okazji interesującym miejscem dla kota.

Podczas pracy przy komputerze designer zauważył, ze znudzony i zazdrosny kot upodobał sobie klawiaturę. Postanowił wiec pokazać swojemu ulubieńcowi, że potrafi zadbać o jego dobre samopoczucie nawet wtedy, gdy on sam intensywnie pracuje nad projektami. To właśnie pupil zainspirował projektanta do stworzenia tego mebla.

Ruan Hao, jako doświadczony właściciel kota miał świadomość, że zwierzęta te uwielbiają tajemnicze otwory. Gadżet, który powstał to istny raj dla małych, ciekawskich tygrysów. Rzeźbiarski stół wykonany jest z jasnego drewna. Tuż pod blatem znajduje się cała sieć korytarzy, które na pewno zainteresują zwierzaka bardziej niż klawiatura naszego komputera. Na powierzchni blatu wyżłobione zostało tylko jedno wyjście z „kociego labiryntu”. Ciemnobrązowe nóżki drewnianego mebla ustawione są pod kątem – to ustawienie przypomina nieco łapy skradającego się kota.

Pracy przy komputerze nie zmąci obawa, że zwierzątko własnie płata figle gdzieś poza zasięgiem naszego wzroku. Harcować on będzie tuż pod naszym blatem. Ciekawe tylko czy drgania i „dzwięki radości”, które kot będzie wydawał podczas zabawy nie będą nam przeszkadzać.

Jak widać twórca wykazał się kreatywnością nie tylko w projekcie ale również wymyślając nazwę dla nietypowego stołu. CATable to chyba najkrótsze słowo świata opisujące „stół odpowiedni dla kota”.

Milena Glinojecka

Data publikacji: 3.10.2014 11:03

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.