archirama.pl

Creative Poland: spotkanie polskiego przemysłu kreatywnego

Partnerstwo Creative Poland zaprasza na konferencję „Sztuka współpracy", której tematem będzie rozwój polskiego przemysłu kreatywnego. Spotkanie odbędzie się 25 października w warszawskiej Soho Factory.

Creative Poland: spotkanie polskiego przemysłu kreatywnego

25 października odbędzie się konferencja poświęcona polskim branżom kreatywnym, której organizatorem jest Creative Poland.

Fot: materiały prasowe

Partnerstwo Creative Poland zrzesza przedstawicieli branż kreatywnych (sztuki, designu, architektury i innych), którzy chcą działać na rzecz rozwoju polskiego przemysłu kreatywnego. Niepokoi ich, że sektor kreatywny jest w Polsce rozproszony na wszystkich poziomach: regionów, branż i firm, i chcieliby go zintegrować. Na początek postanowili polepszyć współpracę między poszczególnymi branżami.

Creative Poland łączy branże

Na konferencji „Sztuka współpracy" Creative Poland przedstawi swoje założenia, projekty i inicjatywy. Będzie okazja, by przyjrzeć się potrzebom przemysłu kreatywnego z różnych perspektyw. Szczególnie, że spotkanie otworzy debata na temat różnorodności branż kreatywnych i ich możliwości współpracy. Wezmą w niej udział przedstawiciele Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Urzędu m.st. Warszawy, Urzędu Miasta Łodzi, Urzędu Miasta Białegostoku, Narodowego Centrum Kultury, Instytutu Adama Mickiewicza i Towarzystwa Amicis.

Podczas spotkania zostanie też podpisana umowa Partnerstwa na rzecz rozwoju polskiego sektora kreatywnego.

Jak dojechać na konferencję?

Konferencja Creative Poland odbędzie się 25 października w Soho Factory, która mieści się przy ul. Mińskiej 25 w Warszawie. Rozpocznie się o 10.00 i potrwa do 16.00. Warto jednak przyjechać trochę wcześniej, bo od 9.30 będzie trwała rejestracja uczestników.

Na koniec ważna informacja: do 22 października osoby zainteresowane udziałem w konferencji powinny potwierdzić swoją obecność, wysyłając maile na adres eganc@um.warszawa.pl lub zenka.b@creativepoland.eu.

Autor: Alicja Szymańska
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 18.10.2013 17:13

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.