archirama.pl

Czym jest luksus? Drogi współczesny design w V&A

Czym właściwie jest dziś luksus? Czy diamenty dalej są najlepszymi przyjaciółmi dziewczyny?

Luksus i współczesny design - oświetlenie

Lampa. Fot. © Studio Drift, FF3 CC, Courtesy of Carpenters Workshop Gallery, materiały prasowe wystawy "What is luxury?"

Fot: Victoria & Albert Museum, materiały prasowe

Londyńskie muzeum Wiktorii i Alberta zaprasza na spotkanie ze współczesnym luksusem. Które marski wciąż można określić jako „luksusowe”? Czy obrzydliwie bogatym zostały jakieś przedmioty pożądania? Gdzie znaleźć mistrzów rzemiosła, perfekcyjnie obrabiających drogie i rzadkie materiały?
Milion dolarów to może nie to samo, co dawniej, ale wciąż brzmi nieźle. Posiadaczy milionowej fortuny jest już jednak tak wielu – w samych Chinach przeszło milion osób – że wiele tradycyjnie luksusowych obiektów się zdewaluowało. Nie wystarczy znaczek na torebce, przedmioty prawdziwie luksusowe muszą być dostępne tylko dla wąskiego grona wtajemniczonych. Powstają już – w Indiach – specjalne szkoły, kształcące przewodników po luksusowym świecie...

Ręcznie robione złote elementy sprzętu audio, zegarki warte rocznego PKB afrykańskiego państwa, przedmioty z tworzyw sztucznych i oczywiście biżuteria – to niektóre eksponaty z wystawy „What is luxury?”, prezentowanej w Victoria & Albert Museum w Londynie. Kuratorzy ekspozycji pokazują różne twarze luksusu; wśród artystów i rzemieślników znaleźli się m.in. Iris van Herpen, George Daniels i Marcin Rusak.

What is luxury?
25 kwietnia – 27 września 2015
Victoria and Albert Museum
Cromwell Road, Londyn SW7 2RL

Autor: KZ
Zdjęcia: Victoria & Albert Museum, materiały prasowe
Data publikacji: 30.03.2015 12:35

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.