Design
DESIGN

Design funeralny, czyli jak architekci zmieniają estetykę cmentarzy. Zobacz nietypowe propozycje Aeon Form

  • Komentarze

Design funeralny, czyli jak architekci zmieniają estetykę cmentarzy. Zobacz nietypowe propozycje Aeon Form

Niekonwencjonalne kształty i formy produktów autorstwa architektów z Aeon Form stanowią element wyróżniający się na tle architektury dzisiejszych cmentarzy.

Fot: materiały prasowe

Designerskie akcesoria o charakterze funeralnym to na polskim rynku unikat. Niszę wypełniają architekci z Aeon Form, oferując indywidualne projektowanie trumien, urn i nagrobków. Produkty ich autorstwa zmieniają estetykę polskich nekropolii.  

Robert Kowalczyk, Dominik Sędzicki i Aleksander Bielawski z pracowni Aeon Form postanowili zmienić estetykę cmentarzy. Usługi oferowane przez architektów obejmują projektowanie indywidualne akcesoriów funeralnych. Nietypowe projekty urn, trumien i nagrobków kierują do osób o wyższych potrzebach estetycznych.

Design funeralny według Aeon Form

Unikalne projekty nagrobków według architektów z Aeon Form powstają zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami zamawiających. Przykładowe nagrobki zaskakują prostotą formy, jednocześnie będąc produktami o niepowtarzalnej estetyce. Urny i trumny to produkty seryjne, dostępne „od ręki”.

Trumna CRISTAL - unikat na rynku funeralnym

Jednym z produktów oferowanych przez Aeon Form jest oryginalna trumna CRISTAL, która swą zaskakującą formą kontrastuje z obowiązującymi w branży funeralnej kanonami. Inspiracją dla architektów był kształt kryształu. Do wykonania trumny użyto płyt wytworzonych z odzyskanego drewna, a klasyczne uchwyty zostały zastąpione frezami. Do wykończenia wnętrza trumny wykorzystano pikowany materiał o satynowym wykończeniu. Całość została pokryta ekologicznym lakierem o wysokim połysku.

Produkty inspirowane, czyli oryginalne urny

Kolejnym projektem architektów z Aeon Form są oryginalne urny. Kształt TEAT DROP został zainspirowany łzą symbolizującą pamięć i bliskość. Unikatowy produkt wykonano z aluminium pochodzącego z recyklingu, a następnie poddano go procesowi polerowania. Nakrętka znajdująca się na spodzie urny umożliwia jej otwieranie. W ofercie designerskich urn znajdziemy także projekt o tradycyjnym kształcie, który został poddany nowoczesnym technologiom obróbki. Urna IGNITO inspirowana kształtem płomienia świecy, wykonana została z odzyskanego aluminium. Ostateczny efekt uzyskano w wyniku szczotkowania.

Projektowane akcesoria autorstwa architektów z Aeon Form mają za zadanie odzwierciedlić i utrwalić emocje, a jednocześnie poprzez swą symbolikę – skłaniać do refleksji. Niekonwencjonalne kształty i formy oferowanych produktów stanowią element wyróżniający się na tle architektury dzisiejszych cmentarzy.

przeczytaj rowniez
Autor: Anna Rychlewicz
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 27.01.2014 14:16
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.