archirama.pl

Design i zabawki: BabyBuba - designerska zabawka, która pojedzie do Mediolanu

BabyBuba to oryginalny pomysł i zabawka stworzona przez designera. Własny styl i wzornictwo sprawiają , że ta zabawka jest atrakcyjna nie tylko dla dzieci, ale i dla znawców designu.

BabyBuba designerska zabawka

BabyBuba designerska zabawka, która pojawi się na targach w Mediolanie

Fot: materiały prasowe

BabyBuba to multisensoryczna zabawka dla dzieci. Jest przestrzenią do zabawy, która pobudza wyobraźnię i działa na emocje. Nie jest czymś konkretnym, dlatego każdemu przypomina co innego. Nie ma określonego sposobu zabawy z Bubą- Buba to tło dla wyobraźni dziecka. Pozwala na spontaniczną, naturalną zabawę. Projekt opiera się na współprojektowaniu. Eksperci- przedszkolaki rysowali stwory ze swojej wyobraźni i testowali prototypy Buby. Głowonogi kształt Buby wynika z analizy dziecięcych rysunków.

>>Zobacz smartfona, który kusi designem

- Baby Buba to rodzinka brzuchatych stworów o zgrabnych od - nóżkach. Rysowały je dzieci a ja szyłam – mówi autorka pomysłu i projektantka zabawek Maria Dziewolska. Tak Powstały cztery Buby- Mała Mysz, Średni Królki, Duży Robak i Wielka Żaba. Wszystkie gotowe do zabawy. Czemu są takie miłe? Bo miękkie jak ciasto, można w nie wskakiwać jak do wody i szumią jak las.

BabyBuba, wybrana w konkursie „Designed in Poznań”, będzie  reprezentować miasto Poznań na targach w Mediolanie. Baby Bubę będzie można tam oglądać od 17 – 22.04 w Superstudio Piu (via Tortona 27 )

Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 21.03.2012 12:32

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.