Design
DESIGN
Euro i Design. Takie piłki na stadionach?

Design na Euro 2012. Kwiatowe piłki TerraBall

  • Komentarze

TerraBall kwiaty

Design inspirowany Euro 2012 i kwiatowa piłka TerraBall

Fot: www.terra2012.pl
  • TerraBall
  • TerraBall kwiaty
  • Piłkarz
  • Piłkarz

Na ulice polskich miast ma szansę trafić mała architektura inspirowana Euro 2012. Design w stylu piłkarskich Mistrzostw Europy być może zagości w strefach kibica. Zobacz Kwiatowe piłki TerraBall oraz piłkarzy TerraPlayers.

Firma Terra w ramach swoje nowej kolekcji zaprezentowała architektoniczne formy inspirowane Euro 2012. Cel? Nawiązujące do stylistyki piłkarskich mistrzostw formy architektoniczne mają wpisać w miejską przestrzeń.

Projektanci firmy Terra przygotowali przestrzenną konstrukcję w kształcie piłki. Konstrukcja występuje w dwóch formach. Pierwsza to niezależny element wolno stojący, zbudowany z ocynkowanej stali, z możliwością obsadzenia roślinnością. Drugi wariant stanowi forma zamknięta – składającego się ze stalowego szkieletu pokrytego sześciokątnymi modułami z pleksi. W obu przypadkach dostępne są dwie wysokości – 2 m i 3 m. Konstrukcję można zamontować poprzez przykręcenie do podłoża lub wkopanie w grunt podstawy konstrukcyjnej.

>>Młody poznański design w Mediolanie

Piłkę TerraBall można także obsadzić kwiataminp. zgodnie z barwami Euro. Obok wielkich piłek znajdziemy przestrzenne modele piłkarzy przyjmujące formę rzeźb, czyli TerraPlayers i TerraArt. Tutaj też stylistyczne nawiązanie jest proste i jasne. Chodzi o Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Tacy designerscy piłkarze mieliby stanąć na ulicach polskich miast. Małe formy architektoniczne mają się wpisać w klimat zbliżającego się Euro 2012. Ale ich funkcja może być czysto praktyczna.

Designerskie formy mogą działać jak znaki informacyjno-kierunkowe: przestrzenne modele piłkarzy wraz z powierzchnią informacyjną. Są to jedyne tego typu formy służące jako źródła informacji masowej – kierunkowej oraz organizacyjnej – w przestrzeni miejskiej.

>>Polski design, który cieszy oko i… kieszeń producentów. Top Design Award 2012

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: www.terra2012.pl
Data publikacji: 25.04.2012 14:59
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.