Design
DESIGN

Design nowoczesnej architektury wnętrz czy plac zabaw? Zobaczcie jak zaskakujący może być mebel do jadalni

 • Komentarze

„Rozbujane” śniadanie przy stole Swing Table wydaje się dobrym pomysłem na rozpoczęcie dnia. autor: Pracownia Duffy London

„Rozbujane” śniadanie przy stole Swing Table wydaje się dobrym pomysłem na rozpoczęcie dnia.

autor: Pracownia Duffy London

 • Projekt Swing Table w wersji prostokątnej
 • Swing Table w wersji kwadratowej, z czerwonymi siedziskami
 • Round Swing Table - okrągła wersja stołu z krzesłami zawieszonymi w powietrzu - w kolorze białym
 • Round Swing Table - okrągła wersja stołu zainspirowanego stołem samego Króla Artura - w kolorze czarnym
 • Swing Bar - wersja barowa z krzesłami - huśtawkami zamiast hokerów

Projektanci z pracowni Duffy London stworzyli mebel do jadalni, który służy nie tylko do zasiadania przy stole. Druga funkcja krzeseł przy tym stole jest niewiarygodna – są to huśtawki! Stół w tak nowoczesnym stylu przypadnie do gustu najmłodszym domownikom. Czy tym starszym również?

Stół w nowoczesnym stylu to za mało – spraw sobie mebel huśtawkę!

Swing Table oraz The King Artur, Round Swing Table to projekty stołów - huśtawek. Różnią się one kształtem. Jak można się domyślić, ten drugi, skojarzony z Królem Arturem, przybiera kształt owalny. Architekt Christopher Duffy z londyńskiego biura Duffy London jest autorem tego projektu.

Pracownia architektury wnętrz i designu Duffy London słynie z wielu interesujących i kontrowersyjnych pomysłów, do których należą np. projekt Abyss Table – stół, który wygląda jak makieta oceanu, bądź też The Up Baloon Table – stół na złotych i srebrnych balonikach, a także projekt pod nazwą Monolith Table – stół, który sprawia wrażenie, że za chwilę runie na ziemię, ponieważ złożony jest z brył przypominających rozsypujące się kostki domina.

Kilka informacji dla tych, którzy zapragnęli dołączyć ten wyjątkowy mebel do swojej jadalni. Stół jest dostępny w różnych kolorach a czas realizacji zamówienia to 8-12 tygodni. Drewno, z którego ręcznie wykonuje się stoły pochodzi z orzecha. Swing Table z miejscami dla 4 osób kosztuje 4800 funtów, natomiast w wersji dla 12 osób – 9500 funtów.

Interesująca jest również wersja stołu pt. Swing Bar, w której to lada barowa otoczona jest „rozbujanymi krzesełkami”. Ciekawe, czy taka aranżacja lokalu przyjęłaby się np. w Warszawie i czy zainstalowanie huśtawek przy barze byłoby wystarczająco bezpieczne dla użytkowników.


Milena Glinojecka

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.