archirama.pl

Design nowoczesnej architektury wnętrz czy plac zabaw? Zobaczcie jak zaskakujący może być mebel do jadalni

Projektanci z pracowni Duffy London stworzyli mebel do jadalni, który służy nie tylko do zasiadania przy stole. Druga funkcja krzeseł przy tym stole jest niewiarygodna – są to huśtawki! Stół w tak nowoczesnym stylu przypadnie do gustu najmłodszym domownikom. Czy tym starszym również?

„Rozbujane” śniadanie przy stole Swing Table wydaje się dobrym pomysłem na rozpoczęcie dnia.  autor: Pracownia Duffy London

„Rozbujane” śniadanie przy stole Swing Table wydaje się dobrym pomysłem na rozpoczęcie dnia.

autor: Pracownia Duffy London

Stół w nowoczesnym stylu to za mało – spraw sobie mebel huśtawkę!

Swing Table oraz The King Artur, Round Swing Table to projekty stołów - huśtawek. Różnią się one kształtem. Jak można się domyślić, ten drugi, skojarzony z Królem Arturem, przybiera kształt owalny. Architekt Christopher Duffy z londyńskiego biura Duffy London jest autorem tego projektu.

Pracownia architektury wnętrz i designu Duffy London słynie z wielu interesujących i kontrowersyjnych pomysłów, do których należą np. projekt Abyss Table – stół, który wygląda jak makieta oceanu, bądź też The Up Baloon Table – stół na złotych i srebrnych balonikach, a także projekt pod nazwą Monolith Table – stół, który sprawia wrażenie, że za chwilę runie na ziemię, ponieważ złożony jest z brył przypominających rozsypujące się kostki domina.

Kilka informacji dla tych, którzy zapragnęli dołączyć ten wyjątkowy mebel do swojej jadalni. Stół jest dostępny w różnych kolorach a czas realizacji zamówienia to 8-12 tygodni. Drewno, z którego ręcznie wykonuje się stoły pochodzi z orzecha. Swing Table z miejscami dla 4 osób kosztuje 4800 funtów, natomiast w wersji dla 12 osób – 9500 funtów.

Interesująca jest również wersja stołu pt. Swing Bar, w której to lada barowa otoczona jest „rozbujanymi krzesełkami”. Ciekawe, czy taka aranżacja lokalu przyjęłaby się np. w Warszawie i czy zainstalowanie huśtawek przy barze byłoby wystarczająco bezpieczne dla użytkowników.


Milena Glinojecka

Data publikacji: 14.08.2014 14:15

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.