archirama.pl

Drewniane bryły statków kosmicznych, czyli design z Japonii

Design z Japonii – połączenie rzemiosła, popkultury i nowych technologii. Drewniane zabawki projektowane przez Takeji Nakagawę nie mają wiele wspólnego z polskimi kogucikami i pociągami...

Design z japonii, bryły z drewna. Roboty i starożytne rzemiosło

Takeji Nakagawa i jego prace - roboty i statki kosmiczne z drewna

Fot: www.take-g.com

Japońscy rzemieślnicy od wieków wytwarzali pracochłonne, niesamowicie starannie wykonane przedmioty – broń, meble, ubrania, ale też wspaniałe bibeloty. Firma Take-g nawiązuje do miejscowej tradycji. Powstają w niej wyjątkowe, ręcznie robione zabawki z drewna. Ich projektant, Takeji Nakagawa korzysta z techniki Yosegi-Mokuzougan, polegającej na klejeniu bloków o różnych fakturach i teksturach w mozaikę. Łącząc różne gatunki drewna Nakagawa osiąga spektakularne efekty. Naturalne kolory jesionu, dębu, teaku i azjatyckiego keyaki okazują się niezwykle zróżnicowane, a projektant pieczołowicie dobiera odpowiednie kawałki materiału, podkreślając rysunek słojów.

Z miękko ukształtowanych drewnianych brył powstaje świat jak z mangi czy anime. Wśród zabawek są m.in. roboty kroczące, pojazdy pływające i latające, statki kosmiczne i motocykle. Wszystkie perfekcyjnie wykonane, z lśniącą powierzchnią zachęcającą do dotykania. To jednak raczej zabawki dla dorosłych dzieci, kidultów, skądinąd w Japonii bardzo licznych. Bo czy można się spodziewać, że kosztujący kilkaset lub kilka tysięcy dolarów robot przetrwałby długo w rękach dziecka?
Więcej projektów na stronie Takeji Nakagawy: http://www.take-g.com

Autor: Krzysztof Zięba
Zdjęcia: www.take-g.com
Data publikacji: 31.12.2014 15:09

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.