archirama.pl

Festiwal designu w Lipsku - Designers' Open i polscy projektanci

Designers' Open – teoroczny festiwal designu w niemieckim Lipsku to prezentacja współczesnej mody, nowych lamp i urządzeń. Co pokażą polscy projektanci? 

Współczesna architektura i design: festiwal designu w Lipsku

Festiwal designu w Lipsku 2014

Fot: Targi Lipskie Polska Sp.z o.o. - materiały prasowe

Designers' Open – dziesiąta edycja

Festiwal designu w Lipsku to połączenie targów, pokazu mody, wykładów i koncertów. Tegoroczna edycja to już dziesiąte lipskie spotkanie z współczesnym wzornictwem. Główne wydarzenia festiwalu designu będą się odbywać w Hali Szklanej Lipskich Terenów Targowych.
Program podzielony został na cztery kategorie – po dwie dla producentów i konsumentów. Organizatorzy festiwalu designu wiele uwagi poświęcili współczesnej modzie. Na wystawie swoje prace prezentować będą projektanci odzieży, butów, biżuterii i dodatków, ekspozycjom towarzyszyć będą pokazy mody.
W kolejnej strefie znajdą się przykłady współczesnego wzornictwa przemysłowego. Wśród nich m.in. superlekki rower elektryczny – co ważne, przypominający bryłą raczej modne ostre koła, niż dziwaczne konstrukcje, które dominowały w tej kategorii przez ostatnie lata. Oprócz tego nowe i prawie nowe technologie, z drukiem 3D na czele.

Współczesna architektura i design

Festiwal to nie tylko wystawa główna. W mieście przez kilka festiwalowych dni znaleźć będzie można liczne punkty oznaczone symbolem DO/Spot. Współczesne lampy czy naczynia pojawią się w pubach, starych halach fabrycznych, restauracjach i przestrzeni publicznej Lipska.

Polscy projektanci w Lipsku. Od krowich głów po miniaturowe ogrody

Wgląda na to, że Polska po raz kolejny pokaże design nieco szalony, artystyczny i rzemieślniczy. Znakiem rozpoznawczym polskiej ekspozycji staną się kolorowe rzeźby wykonywane przez bliźniaczy duet Paper Sculpture. Barwne krowie głowy to przeciwieństwo staroświeckich poroży wieszanych na ścianach przez myśliwych. Ekologia to znów słowo klucz w tegorocznej wystawie. Na wystawie zobaczyć będzie można Urban Garden, miniaturowe ziołowe ogrody w krągłych szklanych naczyniach, czy lampy-doniczki firmy Lightowo.
Wśród siedmiu polskich wystawców znajdzie się też DEDECA z kolekcją użytkowych brył wyplatanych z drutu.

Ta doba ma 25 godzin?

Lipski Festiwal Designu – Designers' Open odbywa się co roku w ostatni weekend października, w czasie, gdy w Europie Zachodniej zmieniany jest czas z letniego na zimowy. Wydłuży to noc z 25 na 26 października o godzinę. Bilet na festiwal designu to wydatek 7-20 euro.
Więcej informacji i program wydarzeń: www.designersopen.de >>

Autor: KZ
Zdjęcia: Targi Lipskie Polska Sp.z o.o. - materiały prasowe
Data publikacji: 9.09.2014 15:42

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.