archirama.pl

Festiwal Tkanin w Poznaniu. Od architektury wnętrz do nowych technologii

Tkaniny multimedialne, spotkania z projektantami, tkanina w architekturze wnętrz – to niektóre punkty programu Festiwalu Tkanin w Concordia Design

Festiwal tkanin w Poznaniu. Tkanina w architekturze wnętrz, modzie i nietypowych zastosowaniach

Festiwal Tkanin, Concordia Design, ul. Zwierzyniecka 3, Łódż

Fot: serwis prasowy festiwalu

Od 14 do 16 listopada 2014 w Concordia Design w Poznaniu trwa pierwszy w Polsce Festiwal Tkanin, zorganizowany pod hasłem Konteksty. Na festiwalu tkanina występować będzie w różnych rolach i okolicznościach – od architektury wnętrz, przez modę, po nowe technologie. Wydzielone zostały panele tematyczne:
• Tkanina codzienna – „niewidzialny” uczestnik życia
• Nowe spojrzenie na dekoracyjny aspekt tkanin – pokazanie różnych kontekstów, kolorów, funkcji i struktur
• Możliwości stylizacyjne tkaniny – zmiana rzeczywistości
• Wpływ tkaniny na otoczenie – tkanina jako plastyczny budulec
• Tkanina jako środek artystycznego wyrazu – inspiracje
• Skuteczne narzędzie marketingowe – tkanina i jej wpływ na pozycjonowanie i wartość przedmiotów lub usług.

W programie wydarzenia znalazły się między innymi wystawa, warsztaty, panele edukacyjne i dyskusje z ekspertami, a także działania w przestrzeni publicznej Łodzi.
Wśród gości festiwalu:
Aleksandra Gaca – projektantka tekstyliów,
dr Dorota Taranek – projektantka żakardów i ręcznie malowanych jedwabi
Andre Stevens – dyrektor artystyczny firmy KKOBE.
Na festiwalu wystąpi także ID Textile, który za pomocą obrazu i muzyki ożywia tkaniny  pokazując swoje spektakle na całym świecie.
Więcej informacji: www.festiwaltkanin.plAutor: KZ
Zdjęcia: serwis prasowy festiwalu
Data publikacji: 14.11.2014 11:35

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.