archirama.pl

Food design według Studia Rygalik: nietypowe meble kuchenne Siemens FoodLab

Moda na food design trwa. Meble Siemens FoodLab projektu Studia Rygalik to mobilny warsztat kuchenny, który ustawimy tam, gdzie nam się podoba. Niekoniecznie w kuchni.

Food design według Studia Rygalik: nietypowe meble kuchenne Siemens FoodLab

Food design. Kuchnia Siemens FoodLab projektu Studia Rygalik.

Fot: Ernest Winczyk

Kiedy w 1997 roku Martí Guixé otworzył w barcelońskiej galerii sztuki H2O bar z przekąskami własnego projektu, stało się jasne, że jedzenie to też produkt. Może, a nawet powinno, być estetyczne i funkcjonalne. Może, a nawet powinno, być podawane w odpowiednio zaaranżowanej przestrzeni. I tu na scenę wkraczają architekci i projektanci zajmujący się food designem.

Food design według Studia Rygalik

Z food designem eksperymentuje już Studio Rygalik, które zaprezentowało ostatnio meble kuchenne z kolekcji Siemens FoodLab. Proste i funkcjonalne, mają blaty z pionowo klejonego drewna i ramy z kółkami, dzięki którym możemy je swobodnie przesuwać. Do stalowego stelaża możemy w każdej chwili przyczepić haczyki, lampy i kosze na śmieci i inne przydatne akcesoria. Wszystko to pozwala nam zaaranżować przestrzeń tak, jak chcemy – i za każdym razem inaczej.

Więcej swobody!

Food design inspiruje też producentów sprzętu AGD. Meble kuchenne ze Studia Rygalik wyposażono w płyty indukcyjne Siemens freeInduction. Od tradycyjnych płyt różnią się tym, że... nie mają pól grzewczych. Garnki możemy poustawiać na niej wedle własnej fantazji. Inteligentna technologia sama wykryje ich położenie, wielkość i kształt. Mały gest, a cieszy.

Autor: Alicja Szymańska
Zdjęcia: Ernest Winczyk
Data publikacji: 22.11.2013 16:58

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.