Design
DESIGN

HiLo: czyli filcowe etui na iPada z klawiaturą!

  • Komentarze

Roni Margolin HiLo, pokrowiec na iPada

HiLo, projektu izraelskiej designerki Roni Margolin, czyli filcowe etui na iPada z wbudowaną klawiaturą

Fot: dzięki uprzejmości Roni Margolin
  • Roni Margolin HiLo, pokrowiec na iPada
  • Roni Margolin HiLo, pokrowiec na iPada
  • Roni Margolin HiLo, pokrowiec na iPada
  • Roni Margolin HiLo, pokrowiec na iPada

Nowy iPad bije rekordy nie tylko sprzedaży. Użytkownicy wieszają psy na funkcjonalności gadżetu w redagowaniu dłuższych tekstów. W sieci pojawiło się mnóstwo koncepcji jak zaradzić brakom iPada: dodatkowe klawiatury, nakładki na iPada imitujące klawiaturę, czy programy odczytujące odręczne pismo z ekranu dotykowego. Niesamowicie błyskotliwy wydaje się projekt izraelskiej designerki Roni Margolin o nazwie HiLo – filcowe etui na iPada z wbudowaną klawiaturą!

Wielu użytkowników robiącego furorę iPada narzeka na forach internetowych, że gadżet kompletnie nie nadaje się do redagowania tekstów dłuższych niż krótka wiadomość mailowa. Tymczasem wystarczy zaopatrzyć się w wygodną klawiaturę, która choć archaiczna, pozwala pisać jak na stacjonarnym komputerze. Problem polega na tym, że właśnie brak klawiatury stanowi o największej zalecie tabletów: ich mobilności i kompaktowości.

Wykluczające się właściwości? Młoda designerka z Izraela, Roni Margolin, łączy te cechy w genialnym pokrowcu na iPada. W wierzchnią warstwę filcowego etui na iPada wszyła klawiaturę, która praktycznie nie zajmuje dodatkowego miejsca w naszych rękach w trakcie przenoszenia. Większość posiadaczy tabletów i tak przecież chroni je w podróży poprzez specjalne etui.

Na projekt o nazwie HiLo składa się również samo urządzenie. Roni zaproponowała też dodatkowe gadżety dla iPada. Z tyłu obudowy dodała nakładkę z nóżką podobną do tych z ramek na zdjęcia, tak by w trakcie pracy móc patrzeć na ekran pod kątem prostym. Urządzenie posiada również wystający element obudowy, który zapobiega wyślizgiwaniu się z pokrowca i porty pozwalające na wpięcie różnych urządzeń peryferyjnych.

W całym projekcie widać uparte dążenie do zaspokojenia ergonomicznych potrzeb użytkowników iPadów i zbliżenie tabletu do ideału pod tym względem, jakim jest komputer stacjonarny. Zastanawia jedynie dlaczego Roni, zamiast srebrnego touchpada w HiLo nie zaproponowała filcowej bezprzewodowej myszki?

przeczytaj rowniez
Autor: MD
Zdjęcia: dzięki uprzejmości Roni Margolin
Data publikacji: 23.08.2011 12:38
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.