Design
DESIGN
Design. Rowery

„Projekt rower”, czyli rowery przeszłości i przyszłości w szczeciński Muzeum Techniki

 • Komentarze

Dziecięcy rowerek przyszłości

Tak prezentują się projekty studentów koszalińskiego Instytutu Wzornictwa Przemysłowego

Fot: muzeumtechniki.eu

Rowery pamiętające III Rzeszę i rowery jak z filmów science fiction można zobaczyć w szczecińskim Muzeum Techniki i Komunikacji w ramach „Projektu Rower”.

Wystawa „Projekt Rower” obejmuje kilkadziesiąt eksponatów jednośladów z okresu od lat trzydziestych ubiegłego wieku, aż do projektów rowerów przyszłości, zaprojektowanych przez studentów koszalińskiego Instytutu Wzornictwa Przemysłowego.

>>Zobacz polską zabawkę, która pojedzie na konkurs designu do Mediolanu 

Najstarszy eksponat to dziecięcy rowerek z lat trzydziestych wyprodukowany w niemieckiej Rzeszy. Ponadto nie brakuje rowerów z lat 40, 50, 60, 70, produkcji zarówno polskiej, niemieckiej, jak i radzieckiej. Wystawa jest świetną okazją, aby zobaczyć jak na przestrzeni dwudziestego wieku zmieniały się możliwości konstrukcyjne oraz design tak popularnych w Polsce i na świecie jednośladów. Ale wystawa, to nie tylko wyprawa w przeszłość.

Futurystyczne modele dziecięcych rowerków zaprojektowane przez studentów Instytutu Wzornictwa w Koszalinie z pewnością zainteresują zarówno miłośników rowerów jak i designu. Zwłaszcza, że konstrukcje przyszłości w niczym nie przypominają dotychczas znanych nam klasycznych rowerków dziecięcych.

Patrząc na nie, aż ciężko uwierzyć, że są napędzane siłą dziecięcych nóżek. Jeśli już teraz chcecie dowiedzieć się, o co wasze wnuki prosić będą Świętego Mikołaja, zajrzyjcie do Szczecina. Wystawa potrwa do 15 kwietnia.

przeczytaj rowniez
 • Wyniki konkursu Young Design 2015
  Wyniki konkursu Young Design 2015

  W Instytucie Wzornictwa Przemysłowego (IWP) rozstrzygnięta została VIII edycja konkursu Young Design 2015 dla młodych projektantów. Za najlepsze zgłoszenie jury konkursu uznało system modułowych półek jon&joy więcej

 • Zrównoważony rozwój? Nie, to tylko sankcje
  Zrównoważony rozwój? Nie, to tylko sankcje

  Drewniany rower Littorina Autarchica zaprojektowany został przed II wojną światową we Włoszech pod hasłem niezależności gospodarczej. Włoski design sprzed wieku przypomina modne rowery projektowane w imię zrównoważonego rozwoju więcej

 • Wykład z cyklu spotkań PERSPEKTYWA. Jak pogodzić życie osobiste z zawodem architekta?
  Wykład z cyklu spotkań PERSPEKTYWA. Jak pogodzić życie osobiste z zawodem architekta?

  Szkolenie PERSPEKTYWA które odbyło się 28 września w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie dotyczyło zawodu architekta oraz równowagi pomiędzy życiem zawodowym a osobistym. Wykład przygotował gość specjalny - znany polski aktor a także trener biznesu i coach Jacek Rozenek więcej

 • Coach specjalnie dla architektów
  Coach specjalnie dla architektów

  Jak korzystać ze swojego talentu? Jak rozwijać twórczy potencjał? Jak budować lepsze relacje?  Specjalnie dla architektów i projektantów coach i psycholog biznesu Jacek Rozenek opowie o równowadze w życiu i pracy twórczej. Bezpłatne szkolenie już 28 października w Warszawie. Liczba miejsc jest ograniczona więcej

Autor: Pamela Naweje
Zdjęcia: muzeumtechniki.eu
Data publikacji: 29.03.2012 18:55
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.