archirama.pl

„Jak zostać dizajnerem i nie stracić duszy?”. Podręcznik dla dizajnerów

Czy można zostać projektantem i nie stracić duszy?  Na to pytanie odpowiada świetny podręcznik dla uduchowionych dizajnerów. Książka już w Polsce.

Jak zostać designerem?

Jak zostać designerem? Doskonała pozycja dla początkujących designerów

Fot: materiały prasowe

Popularna na całym świecie książka, jeden z najbardziej znanych podręczników dizajnu „Jak zostać dizajnerem i nie stracić duszy?” jest już dostępna w Polsce. Do tej pory ten podręcznik dizajnu ukazał się już w siedmiu krajach. Fakt, że książka trafia do Polski bardzo dobrze świadczy o kondycji polskiego dizajnu i zainteresowaniu jakim on się cieszy w naszym kraju.

>>Buty szyte na miarę. Zrób je samemu

Autorem książki jest Adrian Shaughnessy, czyli projektant i teoretyk sztuki dizajnu, który do 2003 roku pracował w jednej z renomowanych brytyjskich pracowni Intro, a potem zdecydował się działać na własny rachunek. Od tej pory napisał już kilka książek o tematyce z zakresu dizajnu, wykłada na uczelniach na całym świecie. Jego doświadczenia  zgromadzone podczas wielu lat pracy jako projektant są zebrane właśnie w najnowszej książce „Jak zostać dizajnerem?”

Książka jest podręcznikiem praktycznej, technicznej wiedzy, jaką powinien wykazać się każdy, kto chciałby związać swoją przyszłość ze skomplikowaną materią dizajnu. Podręcznik jest podzielony na dziewięć rozdziałów, z których każdy stanowi odpowiedź na pytania związane z pracą dizajnera. A pytania są najróżniejsze, np.: jakie cechy są pożądane u współczesnego projektanta grafika, jakie umiejętności są wymagane, jak znaleźć pracę jako projektant, czy być wolnym strzelcem, czy założyć własne biuro, a jeśli tak, to w jaki sposób je prowadzić.

Jeśli interesuje cię odpowiedź, dlaczego nie wolno pokazywać klientowi ostatecznego projektu, albo szkicowników,  jak przygotować portfolio, jak zabiegać i zatrzymać klientów, słowem, jak odnieść finansowy sukces w pracy projektanta, zajrzyj do najnowszej pozycji wydawnictwa Karakter.

>>BabyBuba, czyli design i zabawki. Zobacz, kto pojedzie do Mediolanu

Autor: pam
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 23.03.2012 09:02

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.