Design
DESIGN
Nowoczesne meble. Jakie krzesło do salonu?

JAKIE KRZESŁA pasują do salonu i szafy? KRZESŁA składane i super cienkie

  • Komentarze

Krzesło liść. Nowoczesne meble 8

Szukasz pomysłu na oryginalne krzesło? To metalowe krzesło Folditure przypomina liść i na dodatek składa się.

Fot: Folditure

Składane krzesło Folidture to oryginalna forma i funkcjonalność. Krzesło zmieścisz nawet w najmniejszej szafie. Krzesło po złożeniu ma tylko dwa centymetry grubości i zmieści się w najciaśniejszej garderobie.

Folditure, firma produkująca oryginalne meble, stworzyła krzesło liść. To najcieńsze na świecie krzesło składane. Według jego twórców, to luksusowe połączenie zaawansowanych technologicznie elementów i rzemieślniczego kunsztu. Krzesło liść odznacza się nie tylko wyjątkową formą, a na dodatek łatwo się składa dając się schować na przykład w szafie.

- Składane meble znane są od blisko 4000 lat. Pierwsze pojawiły się jeszcze w starożytnym Egipcie - mówi Alexander Gendell, twórca krzesła i główny projektant Folditure. Krzesło liść oparte jest na opatentowanej technologii zawiasu piramidy, będącego zupełnie nowym mechanizmem składania. Za pomocą zaledwie jednego przycisku, elegancka opływowa forma liścia przekształca się w super-płaską konstrukcję umożliwiającą łatwe przechowywanie krzesła.

>>To półka czy fotel? Ten designerski mebel łączy jedno i drugie

Krzesło po złożeniu ma zaledwie dwa centymetry grubości. Dzięki temu zajmuje bardzo mało miejsca. Nawet liczny komplet takich krzeseł możemy łatwo złożyć i schować w szafie bez straty przestrzeni. Poszycie krzesła można dowolni dobrać do własnego gustu i stylu wnętrza, w którym krzesło się znajduje. Krzesło równie dobrze pasuje do salonu, jadalni czy na taras.

>>Więcej na temat krzesła liść na stronie www.folditure.com

przeczytaj rowniez
Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: Folditure
Data publikacji: 27.07.2012 10:57
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.