archirama.pl

Jaskółki na ścianach, czyli barwne tapety w niepowtarzalne wzory

Na polskim rynku pojawiła się pierwsza firma, która do produkcji tapet wykorzystuje pracochłonną, znaną już w starożytnych w Chinach i Japonii, technikę sitodruku. Autorką oryginalnych wzorów jest Justyna Medon, absolwentka kierunku Surface Design w londyńskim College of Communication

Jaskółki na ścianach, czyli barwne tapety w niepowtarzalne wzory

tapety RED POPPY projektu Justyny Medon

Fot: RED POPPY

Firma RED POPPY to nowość na polskim rynku. Do produkcji tapet wykorzystuje bowiem technikę sitodruku. Wszystkie wzory są malowane ręcznie przez artystkę Justynę Medon, a następnie przenoszone na sito i powielane. Autorka czerpie inspiracje ze świata natury, odwołuje się do bogatej tradycyji angielskich tapet i subtelnego japońskiego malarstwa. Zaproponowane przez projektantkę wzory nadają się zarówno do dostojnych, klasycznych wnętrz, jak i surowej, industrialnej przestrzeni.

Justyna Medon jest absolwentką kierunku Surface Design w londyńskim College of Communication. Projektantka zdobyła I nagrodę w prestiżowym konkursie Liberty Classic Print. Umiejętności doskonaliła w Londynie, w pracowni Mirjam Rouden.

Źródło: materiały promocyjne od firmy RED POPPY
Autor: MI
Zdjęcia: RED POPPY
Data publikacji: 7.07.2011 11:24

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.