archirama.pl

Jurorzy konkursu Zehnder 2016

Architektura wnętrz z gorącym akcentem – projekty zgłaszane w konkursie firmy Zehnder oceniać mają m.in. Romuald Loegler i Patrycja Zaczyńska

Jury konkursu architektonicznego Zehnder Projektujesz! Zyskujesz! 2016

Jury konkursu Zehnder

Fot: Zehnder, materiały prasowe

Konkurs architektoniczny

W 2015 roku firma Zehnder ogłosiła konkurs Projektujesz! Zyskujesz! Jego uczestnicy przygotowują projekt wnętrza budynku, w którym zastosowany został przynajmniej jeden grzejnik Zehnder Charleston. Do udziału mogą być zgłaszane wnętrza budynków mieszkalnych lub obiektów użyteczności publicznej. Zbliża się ostateczny termin składania prac konkursowych.
Więcej o konkursie >>

Nadsyłać je można jeszcze do 31 marca 2016. W kwietniu najlepszy projekt wybiorą jurorzy. W tegorocznej edycji konkursu w jury zasiadają:

Andrzej Hubka - absolwent Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, w latach 80. i 90. XX wieku pracował jako starszy projektant w Ministerstwie Budownictwa w Zimbabwe, od 1995 prowadzi studio projektowe APA HUBKA. Autor projektów Hotelu PURO przy ulicy Włodkowica we Wrocławiu, biurowca Grunwaldzki Center i innych realizacji.

Dariusz Gocławski - członek założyciel Polskiego Stowarzyszenia Projektantów Wnętrz, pracował dla koncernów z Japonii, USA i Belgii. W 2004 roku założył pracownię A+D RETAIL STORE DESIGN, w której projektuje z użyciem wirtualnej rzeczywistości. Specjalizuje się w projektowaniu wnętrz komercyjnych. Ma na koncie ponad 2 200 realizacji wnętrzarskich na terenie całej Europy, liczne projekty mebli i identyfikacji wizualnych, a także publikacje z zakresu wzornictwa i architektury wnętrz.

Eric Strauch - product manager w firmie Zehnder Group; ponad 17 lat doświadczenia w zakresie grzejników członowych.

Edward Lach – architekt przez niemal 15 lat związany zawodowo z kuwejckimi biurami Gulf Engineering Office oraz Kuwaiti Engineering Group. W latach 1990-1994 pracował w prywatnym Studiu AR5, którego był współzałożycielem. Jednocześnie był inicjatorem i członkiem Zarządu Porozumienia Architektów  Pracodawców, organizacji wspomagającej działalność biur projektowych do 2001 roku, czyli do powstania Izby Architektów. Od 1994 roku jest właścicielem Studia El zatrudniającego około 20 projektantów. Od 2001 roku jest członkiem Rady Naukowej Muzeum Architektury we Wrocławiu a także pomysłodawcą i organizatorem Galerii Jednego Projektu w Muzeum Architektury we Wrocławiu.

Romuald Loegler - architekt, wykładowca, krytyk architektury, wydawca miesięcznika Architektura & Biznes. Członek Saksońskiej Akademii Sztuki (Sächsische Akademie der Künste). Laureat wielu konkursów architektonicznych krajowych (ok.80-ciu) i zagranicznych (ok.10-ciu), w tym dla wielu prestiżowych budynków użyteczności publicznej jak np. Biblioteka Jagiellońska, Filharmonia w Łodzi, Opera w Krakowie, Nordbahnhof w Berlinie. Laureat Honorowej Nagrody SARP, Nagrody Fundacji Alfred Toepfer Stiftung F.V.S. im. Fritza Schumachera - Hamburg oraz Nagrody Ministra Infrastruktury za wybitne osiągnięcia.


Patrycja Zaczyńska - założycielka międzynarodowej pracowni projektowo-wykonawczej ADP ARCH LTD. Jej biuro specjalizuje się w projektach luksusowych budynków i wnętrz, m.in. przygotowało projekt koncepcyjny apartamentów dla wieżowca Złota 44 autorstwa Daniela Libeskinda w Warszawie. Pracownia współpracowała też z zagranicznymi firmami przy projektach butików takich jak Bottega Veneta czy Balenciaga. W Polsce znana jest także z programu „Rezydencje” emitowanego w TVP2.

Autor: KZ
Zdjęcia: Zehnder, materiały prasowe
Data publikacji: 28.01.2016 13:26

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.