archirama.pl

Katalog IKEA 2017: małe mieszkanie

Nowy katalog sieci IKEA zachęca do tworzenia bezpretensjonalnych wnętrz, podpowiada też jak urządzić małe mieszkanie i balkon

Kuchnia minimalisty, czyli nowe meble IKEA 2017

Kuchnia SUNNERSTA zmieści się w bardzo małym mieszkaniu, może być rozwiązaniem tymczasowym, albo meblem kuchennym w biurze. Nowy katalog IKEA 2017

Fot: Ikea - materiały prasowe

Sieć IKEA każdego roku wydaje nowy katalog – książkę z propozycjami aranżacji wnętrz nowymi produktami. Szwedzki koncern uważany jest za jeden z symboli stylu skandynawskiego, ale działając na różnych rynkach dostosowuje swoje propozycje do zróżnicowanych oczekiwań klientów i reaguje na trendy w modzie czy architekturze wnętrz.

Nowy katalog IKEA

Dom nie musi być idealny – przekonują autorzy katalogu, zachęcając do swobody i niezależności w urządzaniu wnętrz, gotowaniu i domowym życiu. Na fotografiach można zobaczyć przykłady takiego podejścia: przy jednym stole stoją krzesła w różnych kolorach, kształtach i wielkości, a na blacie sąsiadują ze sobą równie niefrasobliwie zestawione sztućce. W tekście wspomniany jest zresztą także ślubny obiad bez sztućców.  Zamiast tracić czas na prasowanie obrusa, lepiej więcej czasu poświęcić na spotkanie z przyjaciółmi czy z sąsiadami. IKEA zachęca zresztą do sąsiedzkich kontaktów także poza kartami katalogu. Firma organizuje cykl Spotkań Sąsiedzkich w osiedlowych parkach polskich miast. Przestrzenią, do której zaprosić gości mogą właściciele małych mieszkań, jest Kuchnia Spotkań z dostępnymi bezpłatnie pomieszczeniami (więcej o tym przedsięwzięciu pisaliśmy tu>>).

Meble IKEA do małego mieszkania

W nowym katalogu znalazło się jak zwykle sporo mebli, które sprawdza się nawet w małym mieszkaniu. To między innymi skromne, minimalistyczne biurko Alex, lekki kolorowy stoliczek Gladom, a także stoły kuchenne, aż po blaty mocowane do ściany i opuszczane w razie potrzeby.
Radykalnie wygląda mini kuchnia SUNNERSTA. Wszystkie podstawowe funkcje zostały zminimalizowane. Stelaż z lekkich rurek, wózek z półkami, zlew bez obudowy i maleńka lodówka TILLREDA- wszystko można złożyć i zapakować do osobowego samochodu. Przenośną płytę indukcyjną (TILLREDA - nagrodzona Red Dot) da się zmieścić nawet w plecaku. Przeprowadzkę da się więc bez kłopotu zorganizować i przeprowadzić samodzielnie.
Modną ciekawostką jest biurko do (krótkiej) pracy na stojąco, Knotten. Na niewielkim blacie mieści się laptop i ewentualnie kilka drobiazgów, pozostałe rzeczy można schować na półkach poniżej. Jeśli komuś podoba się bryła mebla, a nie chce pracować na stojąco, warto do kompletu dokupić wysokie krzesło barowe.


Katalog prezentuje produkty, które w polskich sklepach pojawiać się będą w drugiej połowie 2016 i w 2017 roku. Jesienią 2016 w sklepach pojawi się limitowana kolekcja SÄLLSKAP z drukowanymi wzorami i meblami do jadalni, na wiosnę następnego roku zapowiedziana jest premiera seria mobilnych mebli IKEA PS 2017. Wśród nowości IKEA mają się znaleźć także meble i elementy mebli wykonane z surowców z odzysku: krzesła z tworzywa sztucznego z recyklingu, wazony z przetopionego szkła i inne. Najbardziej efektownie prezentują się meble z papieru.

Więcej informacji w katalogu (pdf).

Autor: Opracował K. Zięba
Zdjęcia: Ikea - materiały prasowe
Data publikacji: 24.08.2016 15:40

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.