Design
DESIGN

Konkurs na projekt tapety: wyniki

  • Komentarze

Konkurs na projekt tapety Muraspec, I nagroda

I nagroda w konkursie na projekt tapety „Ściana kluczowym elementem wnętrza publicznego”. Autorzy: Barbarę Barnat, Bartłomieja Lew

Fot: www.muraspec.pl

Z daleka brokat, z bliska tysiące małych brył, wirujących prostopadłościanów. Tak wygląda nagrodzona w tegorocznej edycji konkursu „Ściana kluczowym elementem wnętrza publicznego”

Ogłoszony latem 2015 konkurs na projekt nowego wzoru tapet dla marki Muraspec wyróżnia nagroda; zamiast założonej z góry sumy, organizatorzy przekazywać będą laureatom 1% zysku od sprzedaży zaprojektowanych przez nich tapet.
Na rynek międzynarodowy trafi wzór zaprojektowany przez Barbarę Barnat i Bartłomieja Lwa. Projektanci zaproponowali wzór przedstawiający tysiące niewielkich sześcianów. Bryły układają się w skomplikowane, linearne wzory. Stopniowanie walorowych odcieni daje wrażenie głębi, z jasno oświetlonymi płaszczyznami na pierwszym planie i plamami cienia w głębi. Taka trójwymiarowa mozaika jest widoczna z bliska. Z większej odległości poszczególne pola zacierają się, a cała płaszczyzna z masą ciemnych i jasnych punktów zaczyna przypominać brokat.
Wzór jest wyrazisty, domaga się neutralnego tła i dużych przestrzeni, wtedy będzie wyglądać najlepiej. Dostępny jest w różnych wersjach kolorystycznych, czerwieni, odcieniu ciemnoniebieskim i złocistym i prawdopodobnie najatrakcyjniejszych dla architektów szarościach.

Drugą nagrodę otrzymała Olga Cytowska. Zaprojektowana przez nią tapeta ma abstrakcyjny wzór w pastelowych, szaro-błękitnych odcieniach. Rysunek jest przestylizowanym obrazem źdźbeł trawy. Tapeta również zostanie wdrożona do produkcji, będzie sprzedawana na polskim rynku.

Wyróżnienia otrzymali Paweł Grzelak, Michalina Lenarcik, Wiktoria Nowak, Joanna Ochota oraz zespół – Iwona Szymańska i Łukasz Góral.


do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.